artwork

Google Maps’in kişiselleştirilmiş yemek seçenekleri

3 sene önce

0

Hepimizin şüphesiz bir tür yemek tercihleri ​​var. Belki kabuklu deniz hayvanlarına bayılıyorsunuz, belki vejeteryansınız veya bazı yemeklere alerjiniz var. Belki de gerçekten pizza sevmiyorsunuz.

Yiyecek önerileri bulmak için Google Haritalar’ı kullanırken; varsayılan olarak, sizin yemek isteyebileceğiniz seçenekleri değil, tüm yemek seçeneklerini size gösterecektir. Aslında, Google sizin neleri tercih edebileceğinizi size söylemiyor.

Bu haftanın başlarında Android Central, Google Haritalar’a genellikle ne tür yiyeceklerle ilgilendiğinizi ekleyebileceğimizi belirtti. Artık Google Maps ile yemek bulmak çok daha kolay hale gelecek.

Kullanıcı tercihlerini özelleştirmek için Google Haritalar’ı başlatın ve ardından profil simgenize dokunun. Ayarlardan “Yerleri keşfetme” ve ardından “Yiyecek ve içecek tercihleri”ni seçin. Buradan farklı türde diyet tercihleri ​​ekleyebilmenin yanı sıra, ilgilendiğiniz belirli bir mutfak türü olup olmadığını Google Haritalar’a bildirebileceksiniz. Örneğin, Google Haritalar’a Glutensiz veya vegan olduğunuzu söyleyebilirsiniz. Ayrıca Avustralya yemekleri veya zincir restoranlarla ilgilenmediğinizi de söyleyebilirsiniz.

Bunu ayarladıktan sonra, Google Haritalar’da yiyecek aradığınızda, tercihleriniz sonuçlarda dikkate alınır. Muhtemelen tam olarak mükemmel olmayan birkaç öneri almanız muhtemeldir, ancak genel olarak,  beğeneceğiniz seçenekleri vurgularken asla yemek istemeyeceğiniz bazı seçenekleri ayıklamak için harika bir yol olabilir. Şimdiden afiyet olsun.

Senin için
Tümünü göster
M&M’s şekil değiştirdi

Maya Rudolph, bildiğimiz M&M’s’leri “çikolata kaplı midye”lere dönüştürdü...

Facebook’un kullanıcı sayısı 2 milyara ulaştı

Facebook’u günlük olarak kullanan insan sayısı 2023’ün Aralık ayında ortalama...

PepsiCo’nun yeni içeceği Starry NBA’in resmi içeceği oldu

PepsiCo’nun yeni içecek markası Starry, Kuzey Amerika’da NBA, WNBA ve...