Google, Gmail’deki doğal reklamları kullanıma açtı

Google, Gmail’de yeni bir reklam formatını tüm reklamverenlerin kullanımına açtı.

Birkaç yıl önce Google, Gmail’de gelen kutusunun üzerinde ve email gibi görünen yeni bir tür reklam yayınlamaya başlamıştı. Bu çoğunlukla, dikkat çekmeyen bir şekilde yerleştirilmiş reklamlardı; fakat buna rağmen bazı insanlar bu reklamlardan rahatsız olmuşlardı.

Şimdi ise Google, reklamverenlerin bu reklam yerlerini satın almalarını daha kolay hale getiriyor. Reklamverenler artık Gmail reklamlarını AdWords üzerinden satın alabilecekler. Gmail kullanıcıları için bu reklamlar, Google’ın Gmail için bildirdiği ilk reklam tipinden oldukça farklı çalışıyor. Reklamlar, Gmail’in hem web hem mobil versiyonlarında birlikte görünebilecek.

Üzerine tıkladığınızda reklamlar ortadan kaybolup, tam sayfa reklam olarak genişliyor. Google bunu, “hedef sayfa, enformasyonel ve görsel zenginliği tazeleyecek” diyerek açıklıyor. İlginç olan bir başka konu ise bu reklamların altlarındaki “ilet” ya da “gelen kutusuna kaydet” linkleriyle iletilebilir özelliğinin olması.

Reklamverenler standart Adwords seçeneklerini kullanacaklar ve birkaç şablon üzerinden görsellerden, videolardan, şekillerden, telefon numaralarından eyleme çağrı butonlarından oluşan kendi doğal Gmail reklamlarını yaratabilecekler.

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.