Google çalışanları kadına olan muameleyi protesto etti

Dünyadaki tüm Google çalışanları, şirketin kadınlara olan hatalı davranışları ile ilgili protestosunda eş zamanlı olarak toplu bir grev yaptı.

Google çalışanları kadına olan muameleyi protesto etti-campaigntr

Daha önce benzeri yaşanmamış bu ayaklanmada çalışanlar, Singapur yerel saatiyle 11:10’da masalarını çalışma arkadaşlarını desteklemek için terk ettiler. Bu ayaklanmada yer alanlar masalarına bir post-it notu bıraktı. Notta şöyle yazıyordu: “Masamda değilim çünkü; cinsel tacizi, hatalı davranışı, şeffaflığın olmayışını ve herkes için işlemeyen iş yeri kültürünü protesto etmek adına diğer Google çalışanlarıyla birlikte yürüyorum.”

Bu cinsel anlamda yapılan olumsuz davranış iddiasını hakem kararıyla çözmek ve mağdur olan kişilerin dava açabilmesi için altı maddelik talep listesi de yazıldı. Ödeme ve fırsat eşitsizliğini sonlandırmak ve cinsel taciz şeffaflığı raporunun yaratılması için verilmiş bir sözdü.

Google CEO’su Sundar Pichai de çalışanlarının bu hareketini destekledi ve ekibe bir e-posta yazdı: “Birçoğunuzun hissettiği hayal kırıklığı ve kızgınlığı anlıyorum, ben de böyle hissediyorum. Toplumumuzda uzun süredir var olan bu sorun ile ilgili kesinlikle bir şeyler yapmaya kararlıyım ve tabii ki burada Google’da da…”

Bunları da beğenebilirsin
1 yorum
  1. thales pırlanta diyor

    Çok Haklı bir protesto bence. madalyonun öteki yüzü.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.