Google, 2016’da 1.7 milyar ‘kötü reklamı’ saf dışı bıraktı

Yaygınlaşan bir dizi önlem ve iyileşen teknoloji sayesinde Google, geçtiğimiz sene 1.7 milyar kötü reklamı etkisiz hale getirdi. Bad Ads Report’un verdiği bilgiye göre, bu sayı 2015’te saf dışı bıraktığı rakamın iki katından fazlası.

Bir video konferansında Google’ın global ürün yönetimi direktörü Scott Spencer, kullanıcılarını yanıltıcı ve kötü niyetli önerilerden korumak için Google’ın önlemlerini geniş çapta yaygınlaştırdığını açıkladı.

Google, geçtiğimiz sene platformda toplam reklam sayısına karşılık sunulan kötü reklamların yüzdelik oranını açıklamadı.

Google, web üzerindeki sürdürülebilirliği korumak adına online reklamlarını temiz korumaya önem veriyor. “Genel anlamda benim görevim reklamcılık için tüm ekosistemi geliştirmek ve inanıyoruz ki bu sayede reklamları engelleme oranı azalacak” diyor Spencer.

Spencer, kötü reklamları ortadan kaldırmanın oradaki kötü amaçlı yazılımların da miktarını düşüreceğine inanıyor, bu sayede de IP saldırıları bastırılacak ve sahte reklamların sayısı azalacak.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.