Göç İdaresi Genel Müdürlüğü göç olgusuna dikkat çekiyor

Göç İdaresi Genel Müdürlüğü yeni reklam filminde göç ve göç olgusuna dikkat çekiyor, farkındalığı artırmayı ve karşılıklı uyuma katkı sunmayı amaçlıyor.

Göç İdaresi Genel Müdürlüğü göç olgusuna dikkat çekiyor-campaigntr

İç İşleri Bakanlığı Göç İdaresi Genel Müdürlüğü 18 Aralık Uluslararası Göçmenler Günü vesilesiyle hazırladığı “Büyüksün Türkiye” isimli iletişim kampanyasının reklam filmi, ulusal haber kanallarında ve dijital mecralarda yayına girerek göç ve göç olgusuna yönelik farkındalık oluşturuyor. Reklam filminin yanı sıra dijital platformlarda banner uygulaması yapılarak dünyanın en fazla göçmenine ev sahipliği yapan ülkesi Türkiye’ye ve göçmenlerle huzur ve barış içinde yaşayan yerlilere teşekkür ediliyor.

Film, Türkiye’nin bereketini ve sıcaklığını anlatan bir ekmek fırınında geçiyor. Fırıncı İrfan, her Türk insanının yaptığı gibi sıcakkanlı ve yardımsever tavırlarla tüm göçmenleri sevgiyle karşılıyor, onlara yardımcı oluyor. Türkiye’de öğretmen olarak çalışan Emily, Türkiye’ye yeni yerleşmiş olan Aygüzel, amatör futbolcu olarak Türkiye’de yaşayan Seydou ve küçük İzzeddin’in yolları Fırıncı İrfan ile kesişiyor. Fırıncı İrfan, hem onları bağrına basar hem de her birini önemsiyor. Göçmenler ise Fırıncı İrfan’a yardımlarından dolayı “Büyüksün” diyerek teşekkür ediyor.

Ünite’nin hayata geçirdiği bu kampanya, Türk vatandaşları ile Türkiye’de yaşayan 190 milletten göçmenin karşılıklı uyumunu desteklemek ve kamuoyu farkındalığının artırılmasına katkı sunmak amacıyla hazırlandı.

Künye

Reklamveren: Göç İdaresi Genel Müdürlüğü

Ajans: ÜNİTE – Edelman Affiliate

Yönetmen: Uluç Yemen Aslan – Yücel Hüdaverdi

Prodüksiyon Şirketi: Yemen Film Yapım

Post Prodüksiyon: Matte Post

Müzik: Tuna Hizmetli

Medya Planlama Ajansı: Locum Medya

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.