Global GSK medya konkurunun kazananı Publicis Media

Bir süre önce yeni medya ajansını seçmek üzere konkur açan GlaxoSmithKline 1.7 milyar dolarlık kararını verdi. Global GSK medya konkurunun kazananı Publicis Media oldu.

Farmakoloji devi GSK’nın e-mail ile yaptığı açıklamada “GSK, her zaman en iyi sonuçları almayı sürdürmek için medya satın alma süreçlerini periyodik olarak gözden geçiren bir kuruluş” cümlesi geçiyor. Publicis Media’nın bu konkuru kazanmak için GSK’ya dedike bir ekip oluşturduğu söyleniyor.

GSK Tüketici Sağlığı Başkan Yardımcısı ve Global Medya Başkanı Scott Grenz’in 8 Ekim’de yayımlanan açıklaması şu şekilde: “Tüm şirketlerin güçlü sunumlar yaptığı çok detaylı ve rekabetçi bir konkur süreci geçirdik ve sonucunda Publicis’in bizim için en uygun ajans olduğuna karar verdik. Yeni iş birliğimiz ve devam eden pazarlama dönüşüm programımız ‘platformGSK’nın taşıdığı potansiyel konusunda heyecan duyuyorum.”

Bahsi geçen “platformGSK” modeli, Publicis Media içinde yer alan sağlık, tüketici stratejisi ve dijital dönüşüm gibi farklı uzmanlıkları bir araya getirecek.

ID Comms tarafından yürütülen konkur, GSK’nın Avrupa operasyonunu MediaCom’a ve Amerika operasyonunu PHD’ye devretmesinden yaklaşık 3 yıl sonra açıldı. Her iki ajans da 2013’te konkuru kazanmış ve markayla çalışmaya 2015’te başlamıştı.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.