Glass Lion’dan 87 bin Euro’luk bağış

Cannes Lions Uluslararası Yaratıcılık Festivali’nin bu yıl açılan Glass Lions kategorisine yapılan başvuru ücretleri, kategorinin amacına uygun bir şekilde kullanılmak üzere toplumsal cinsiyet eşitliğini destekleyen kurumlara aktarılacak.

In/PACT ve Cannes Lions’ın ortaklığıyla gerçekleştirilen bu projede, dünya genelinden Glass Lions kategorisine yapılan başvurulardan elde edilen 87.340 Euro’luk gelir, belirlenen 10 adet girişime bağışlanacak. Bu yıl toplumsal cinsiyet eşitsizliklerini ve stereotipleri yıkmak amacıyla hazırlanmış kampanyaları ödüllendirmek üzere ilk kez açılan ve ilk yılında P&G’nin Touch the Pickle kampanyasına verilen ödülün amacına uygun olarak, belirlenen bu kurumlar da cinsiyet eşitliğini veya kadın haklarını destekliyor.

Bağış için belirlenen sisteme göre, bu yıl Cannes Lions’a katılan delegeler inpact.care internet sitesi üzerinden, çalışmalarını beğendikleri bir kurumu ücretsiz olarak oylayabilecekler ve bu sayede her oy başına 100 Euro bu kurum için ayrılmış olacak. Proje sonucunda bu kategoriden elde edilen paranın tamamının bu kurumlara bağışlanması planlanıyor.

Oylamada son durum ise buradan takip edilebilir.

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.