Generali Sigorta sosyal medya ajansını seçti

2007 yılında İsveç’te kurulan ve 2 yıldır Türkiye’de faaliyet gösteren Dwarf Planet, Generali Gruba ait Generali Sigorta Türkiye’nin sosyal medya ve dijital iletişim ajansı oldu.

Generali Sigorta Türkiye’ye dijital pazarlama iletişimi kapsamında stratejik danışmanlık sunacak olan Dwarf Planet, markanın sosyal medya yönetiminden de sorumlu olacak.

Konu hakkında Generali Sigorta Türkiye Pazarlama Müdürü Jakub Drobec, “Türkiye yeni medya türlerine, inovasyonlara ve teknolojilere en hızlı adapte olan ülkelerden biri olarak dünyadaki en büyük Facebook nüfuslarından da birine sahip. Generali Sigorta ise Sigortanın Kolayhali’ni insanlara ulaştırıyor. Bu nedenle Dwarf Planet’la sosyal medya iletişimi alanındaki bu heyecan verici işbirliğimizin, Generali’nin sigortacılıktaki inovasyonlarının sosyal medyayla bağlantısını sağlayacak olmasından mutluluk duyuyoruz”dedi.

Dwarf Planet CEO‘su Ercan Varol ise, “Dünyanın önde gelen ve en büyük sigorta şirketlerinden olan Generali Türkiye için dijital mecralar ve sosyal medyadaki amacımız sigorta sektöründe pazarda ilkleri gerçekleştiren Generali’nin bu yeniliklerini sosyal medya kanallarının büyük bir kısmını kullanarak etkin bir şekilde insanlara hissettirebilmek ve markamızın yenilikçi sigorta anlayışını ön plana çıkararak Türkiye’deki bilinirliğini artırmak” dedi.

 

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.