Gençlerin en sevdiği uygulama hala Snapchat

Piper Jaffray yatırım şirketinin yaptığı son araştırmaya göre Snapchat hala gençlerin en sevdiği uygulama. Her ne kadar Instagram, uygulamanın pek çok özelliğini kendi alanında başarılı bir şekilde kullanmayı başarsa da 20 yaşına kadarki gençler hala Snapchat’i tecih ediyor.

ABD’nin 44 eyaletindeki toplam 6,100 kişiyle yapılan araştırmada 20 yaşına kadarki gençlerin son birkaç ayki sosyal medya kullanım alışkanlıkları incelendi. Gençlerin %47’si, Snapchat’i en sevdikleri uygulama olarak gösterdi; %24’ü Instagram‘ı, %9’u Facebook’u, %7’si Twitter’ı ve %1’i ise Pinterest’i seçti. Snapchat’e olan ilgi geçen yıla göre artış gösterdi; geçtiğimiz yıl gençlerin %35’i Snapchat’i en sevdikleri uygulama olarak göstermişti.

ABD’de oldukça popüler olan internet radyosu Pandora ise Spotify, Apple Music ve diğer on-demand müzik platformlarının yükselmesiyle düşüş yaşadı. Piper Jaffray’in gençler arasında yaptığı araştırmada geçen yılki %49’luk oranın bu yıl %35’e düştüğü ortaya çıktı.

Kısa bir süre önce, CNBC‘ye konuk olan WPP Başkanı Sir Martin Sorrell, dijital dünyada reklamcılık ve yeni nesil sosyal medya platformları hakkında yaptığı konuşmada Snapchat’i Facebook’tan daha çok sevdiğini belirtmişti.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.