Gençler 4. kez dijitale geliyor

İlkini 2015 yılında gerçekleştirdiğimiz UniChallenge+ Dijital Öğrenci İşleri Eğitim Kampı 4 yaşında. Bu yıl Akbank’ın ana sponsorluğunda 25 Haziran-6 Temmuz tarihleri arasında düzenlenecek olan eğitim, yine Boğaziçi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nin desteğiyle gerçekleşecek.

Temel amacı hızla büyüyen dijital pazarlama iletişimi sektörüne, yine aynı hızda nitelikli eleman girişini desteklemek, gençleri bu dünyaya kazandırmak ve bu alanda kariyer imkânları olduğunu anlatmak olan UniChallenge+’ın verileri bu yönde olumlu adımlar attığımızı ortaya koyuyor. İlk üç yıl sonunda katılım gösteren 150 kişiden 93’ü staj ya da doğrudan iş aracılığıyla sektöre giriş yaptı.

UniChallenge+’ı tasarlarken en önemli amaçlarımızdan biri de, bu alandaki eğitimlere ve etkinliklere nispeten daha az erişim imkânı olan İstanbul dışındaki öğrencilere ulaşmaktı. Bu nedenle 50 kişilik katılım kontenjanının yarısı her yıl şehir dışından gelen öğrencilere ayrılıyor. Önceki yıllarda yapılan 530 başvurunun 330’unun İstanbul dışından gelmesi de etkinliğin ülke genelinde geniş bir ilgi gördüğünün açık bir göstergesi. Şehir dışından gelen öğrencilere Boğaziçi Üniversitesi’nin yurtlarında kalma imkânı sağlanıyor.

“Eğlenerek öğrenme” yaklaşımı ile tasarlanan programın katılımcıları, 2 hafta boyunca dijitali sektör profesyonellerinden dinleyecek; çalışma ortamlarını gezecek; balık tutma, odadan kaçış ve sergi gezisi gibi eğlenceli aktivitelere katılacak ve Akbank’ın vereceği brief üzerinden 5’er kişilik gruplar halinde proje üretecekler. Proje çalışmasında, her ekibin kendilerine yol gösterecek birer akıl hocası olacak. En başarılı 3 projeyi üreten ekipler, IAB üyesi firmalarda birer aylık staj imkanı elde edecekler.

UniChallenge+ başvuruları 29 Mayıs’a kadar devam edecek. Katılımcılarına pratik zekalarını ve yeteneklerini test etme imkanı da sağlayan hem eğitici hem de eğlenceli bu programın yeni katılımcılarını heyecanla bekliyoruz. Başvurular ve ayrıntılı bilgi için: www.unichallenge.net.

Neslihan Olcay
IAB Türkiye Başkan Yardımcısı ve
IAB Avrupa Eğitim Yürütme Kurulu Başkanı

Bu yazı ilk olarak Campaign Türkiye’nin 77. sayısında yayımlandı.

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.