Genç Cannes yolcuları belli oldu

Cannes Lions Türkiye temsilcisi Doğan Burda ile Reklamcılık Vakfı’nın 4-7 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirdiği Cannes Lions Genç Aslanlar Yarışması Türkiye elemeleri sonuçlandı. Akmerkez’de gerçekleştirilen Türkiye elemelerinde film kategorisinde 31 ekip, internet kategorisinde 18 ekip, basın kategorisinde ise 53 ekip ve genç pazarlamacılar kategorisinde 7 ekip yarıştı. Elemelerin jüri başkanlıklarını ise; genç pazarlamacılar, film ve basın kategorilerinde Young & Rubicam Kreatif Direktörü Ozan Varışlı ve siber kategorisinde Rabarba Kreatif Direktörü Ali Musa Paça üstlendi.

Basın kategorisi birincisi

Genç pazarlamacılar kategorisinde yarışan ekiplerden kendilerine verilen brief’e ilişkin strateji oluşturmaları ve reklam ajansına yönelik bir brief hazırlayıp jüriye sunmaları istenirken, film kategorisindeki ekipler 30 saniyelik bir reklam filmi, basın ve internet kategorilerindeki ekipler ise basın ilanı ve banner çalıştılar. Konular ve ekiplerden istenenler ise şunlardı: Genç pazarlamacılar kategorisi için “Geleneksel Kırkpınar Yağlı Güreş Turnuvasını dünyaca ünlü, jenerik bir organizasyona çevirecek reklam ajansına yönelik bir kampanya brief’i”, film kategorisi için “Sütçü sütleri markasının bilinirliğini artıracak, markanın pazar payını yükseltecek, 20 – 30 saniyelik bir film”, basın kategorisi için “Genetiği değiştirilmiş organizmaların olası etkileri hakkında farkındalık yaratacak bir basın ilanı” ve siber kategorisi için de “WWF önderliğinde gerçekleştirilen Ekolojik Ayak İzi çalışmasından esinlenerek, ekolojik açığın kapatılmasına dikkat çekecek, kişileri bilinçlendirecek bir banner.”

6 – 7 Nisan tarihlerinde yapılan jüri değerlendirmelerinin ardından Türkiye’yi temsilen Cannes’da yarışmaya hak kazanan ekipler belli oldu. Genç pazarlamacılar, film, internet ve basın kategorisi birincileri, Doğan Burda’nın davetlisi olarak Cannes Yaratıcılık Festivali’ne gidecek ve Genç Aslanlar Yarışması’nda Türkiye’yi temsil edecekler. Kategorilerde ilk üçe giren isimler şöyle:

Genç Pazarlamacılar Kategorisi

1-     Hande Kozlu – Selen Ertem / Vodafone

2-     Özge Yıldızhan – Gamze Atmaca / Procter & Gamble

3-     Seden Ergün – Merve Şener / Efes Pilsen

Film Kategorisi

1-     Kerem Tüten, Sungu Hacışabanoğlu / TBWA İstanbul

2-     Melik Atalay, Çağrı Saka / TBWA İstanbul

3-     Özgür Öztürk, Ülkünur Arslan / Alametifarika

İnternet Kategorisi

1-     İlker Şener, Can Özmert / Sesli Harfler

2-     Efe Balun, Evrim Aytemür / Rabarba

3-     Can Suar, Yasin Adatoz / Project House

Basın Kategorisi

1-     Fatih Mehmet Yılmaz / RDB Creative Group, Oğuzhan Atlıman / Gram İstanbul

2-     Ece Dinçmen, Volkan Bintepe / Leo Burnett

3-     Cihan Önder, Mesut Uğurlu /Rafineri; Berat Pekmezci, Odisseas Sevsevme / Alametifarika

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.