Gelişimin yolu kültür-sanattan geçiyor

Turkcell olarak kurulduğumuz günden bu yana kültür-sanat alanını Türkiye’nin en önemli değerlerinden biri olarak görüyoruz. Çağdaş sanattan sahne sanatlarına, müzikten sinemaya kadar kültür-sanatın her alanında insanların yaşamını iyileştirmeyi amaçlıyoruz. Her türlü gelişimin yolunun kültür-sanattan geçtiğini bilerek bu alana yatırım yapmaya ve teknolojimizle de sanata hizmet etmeye devam ediyoruz. Bu anlamda marka ekosistemimizle yan yana olmasını önemsediğimiz Türkiye’nin en önemli kültür kurumlarıyla iş birliği ve projeler yaparak kültür-sanatın daha geniş kitlelere ulaşması ve müşterilerimize dünyalar senin olsun demek için çalışmalarımızı sürdüreceğiz.

Sabancı Müzesi  

Kültür ve sanatı Türkiye’nin en önemli değerlerinden biri olarak görme vizyonumuzla 2014 yılından bu yana Sakıp Sabancı Müzesi’ne İletişim ve Teknoloji sponsoru olarak destek veriyoruz. Bu destekle Sabancı Müzesi’ndeki teknolojik uygulamaların artması ve ziyaretçilerin müze deneyimlerinin zenginleşmesine katkı sağlıyoruz. 

Turkcell Vadi

Kültür ve sanatın eğlenceyle buluştuğu yeni adres Turkcell Vadi, 30 Temmuz itibarıyla kapılarını açıyor. Turkcell Vadi, misafirlerini yıl içerisinde konser, tiyatro, stand-up ve sinema gibi birçok etkinlikte ağırlayacak.

Turkcell Yıldızlı Geceler

Bir klasik hale gelen Turkcell Yıldızlı Geceler konserlerini 2008’den bu yana destekliyoruz. 2019 yılında 21 gün süren bu müzik şöleninde birbirinden ünlü sanat yıldızları sahne alarak 100.000’i aşkın İstanbullu müzikseverlerle buluştu. COVID-19 salgını nedeniyle etkinliklere ara verilen 2020’nin ardından Turkcell Yıldızlı Geceler konserleri, 2021 yazından itibaren yeni mekanı Turkcell Vadi’de kültür-sanatseverlerle buluşuyor.

GNÇ Star Müzik Yarışması

Turkcell’in gençlere özel operatör bağımsız kullanılabilen uygulaması GNÇ, 2020 yılında başlayan ve bu yıl ikincisi düzenlenen GNÇ Müzik Yarışması ile keşfedilmeyi bekleyen müzik tutkunu gençleri yarışmaya davet ediyor. Geleceğin müzisyenlerinin seçildiği yarışmaya 15-25 yaş arasında olan gençler bireysel ya da gruplarıyla istedikleri müzik türünde katılabiliyor. 27 Temmuz’da Turkcell Vadi’de gerçekleşecek final gecesi ile birinci belli olacak. Yarışma, GNÇ üzerinden canlı olarak takip edilebilecek. 

Zorlu Performans Sanatları Merkezi

2018 yılından bu yana Zorlu PSM’de yer alan Turkcell Sahnesi ve Turkcell Platinum Sahnesi’nin mekan sponsorluğunu üstleniyoruz. Sanata ve sanatçıya verdiğimiz desteği artırmak için Türkiye’nin önde gelen kültür-sanat merkezi Zorlu Performans Sanatları Merkezi’yle yaptığımız bu önemli bir iş birliği sayesinde müzikal, konser, tiyatro oyunu gibi tüm kültür-sanat etkinlikleri Turkcell’in mekan sponsorluğundaki sahnelerde gerçekleşiyor.

Alice Müzikali

2019 yılında Zorlu PSM Turkcell Sahnesi’nde, Lifecell markamızın sponsorluğunda Türkiye‘nin ilk ve tek dijital destekli müzikalini gerçekleştirdik.

18. Filmekimi

TV+ iş birliğiyle İKSV tarafından düzenlenen sinemaseverlerin merakla beklediği ve satışa çıktığı anda biletlerine büyük ilgi gösterilen Filmekimi, 2019 yılında ‘Joker’ filminin gösterimiyle başlayıp izleyicilere 63 filmlik bir sinema maratonu yaşattı. Turkcell’in Hayal Ortağım projesi sayesinde görme engelliler için sunulan sesli betimleme teknolojisi de festivalde ilk kez deneyimlendi.

Turkcell Platinum İstanbul Night Flight

2017 yılından beri Topkapı Sarayı’nın birinci avlusunda bulunan ve Türkiye’nin en önemli tarihi yerlerinden biri olan Aya İrini’de gerçekleşen, dünyaca ünlü sanatçıların yer aldığı konserler serisi bu sene Harbiye ve Volkswagen Arena’da kültür-sanatseverlerle buluşmaya devam edecek.

TV+ ile Açık Havada Başka Sinema

TV+ sponsorluğunda gerçekleşen “TV+ ile Açık Havada Başka Sinema” etkinliğimiz ile Bomontiada’da sinemaseverlere yazlık sinema keyfi yaşattık. 

Fizy LMY

Türkiye’nin en uzun süreli gençlik etkinliği olan ve 1999 yılından beri devam eden “Dünyanın En Başarılı Gençlik Organizasyonu”, 2017’den itibaren üç yıl boyunca fizy sponsorluğunda binlerce kişinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Diğer Projeler

Turkcell olarak bugün iş birliğimiz devam etmese de geçmişten bugüne İKSV, İstanbul Modern gibi Türkiye’nin önde gelen kültür-sanat kurumlarıyla sponsorluk ve iş birliği yapmanın yanı sıra çok özel projelere de imza attık. 2019 yılında İstanbul’un eşsiz tarihi atmosferini hissettiren 4 farklı mekanda sinemanın önemli başyapıtlarının izlendiği “TV+ ile Sıra Dışı Sinema” etkinliğine sponsorluk desteği verdik. 

2018-2019 yıllarında iki yıl üst üste gerçekleştirdiğimiz 25 bini aşkın müzikseverin buluştuğu fizy Müzik Haftası farklı janrlardan müzisyenlerin sahne aldığı, müziğe her anlamda doyduğumuz sohbetlerin, ödüllerin ve sergilerin yer aldığı ses getiren bir festival oldu. 

2017-2018 yıllarında Türkiye’nin mega starı Tarkan’ın yeni albümü çerçevesinde fiz iş birliğiyle fizy kullanıcılarına ayrıcalıklar sağladığımız bir projemiz oldu. Bu iş birliği kapsamında ilk kez fizy’den download ve stream edilebilen albümün klipleri de yine ilk kez fizy’den yayınlandı. Ayrıca iş birliği kapsamında 1-10 Temmuz tarihleri arasında Harbiye Açıkhava Tiyatrosu’nda Tarkan fizy konserlerini gerçekleştirdik ve konserleri fizy uygulamamızdan canlı olarak yayınladık. Harbiye Açıkhava Tiyatrosu’nda yaklaşık 40.000 kişiyi, uygulama üzerinden ise 200.000’i aşkın seyirciyi Tarkan ile buluşturduk. Bu iş birliğimizi fizy Almanya lansmanı için de devam ettirdik ve Almanya’da 7 farklı şehirde Tarkan konserleri ile on binlerce müzik severe ulaştık. 

Ayrıca müzik, TV ve dergi-gazete uygulamalarımızla da kültür-sanat desteğimizi sürdürüyoruz. Dijital müzik platformumuz fizy’deki zengin içeriğimizde farklı kültür, janr ve sanatçıların şarkılarına ulaşmak mümkün. Ayrıca ünlü müzisyenlerin konser kayıtları da fizy üzerinden izlenebiliyor. Böylece müzikseverler her türden müziğe rahatlıkla ulaşabiliyor. Dijital televizyon uygulamamız TV+ ise sinefillerin ilgiyle takip ettiği filmlerin yanı sıra ödüllü filmleri de seyirciye ulaştırıyor. Binlerce dergi ve gazetenin yanı sıra sesli makale özelliğiyle de dikkat çeken Dergilik uygulamamız ise kültür-sanat alanındaki en önemli yayınları okurlarla buluşturmaya devam ediyor. 

Alper Ergenekon

Turkcell Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı

 

 

 

Bu yazı ilk kez Campaign Türkiye’nin 113. sayısında yayımlanmıştır.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.