“Geleceğe Dönüş” filminin efsane otomobilinin 40. yaşına özel yeni tasarımı

Arabalara ilgisi olsun ya da olmasın, hemen hemen herkes DeLorean’ı anımsar.

Doc Brown ve Marty McFly 1985 yapımı Back to the Future (Geleceğe Dönüş) filminde zamanda geriye yolculuk yapmak için bir DeLorean DMC 12 kullandıklarında, ikonik spor otomobil pop kültürüne yerleşti ve bugüne kadar geldi.

Araba orijinal olarak Georgetto Giugiaro tarafından tasarlandı ve 1981’den 1983’e kadar ABD’de piyasaya sürülmek üzere üretildi.

Tasarımı, onu martı kanadı kapıları ve çelik gövdesiyle, zaman yolculuğu temalı fütüristik bir film için onu mükemmel bir seçim haline getirdi.

Aracın yeniden hayata geçeceği söylentileri uzun zamandır ortalıkta dolaşıyordu, ancak DeLorean Motor Company’nin 2016’daki açıklamasından bu yana hiçbir somut plan açıklamadı.

Araba tasarımcısı Ángel Guerra ise ikonik otomobili 40 yaşından önce onurlandırmak için onu yeniden tasarlamaya karar verdi.

2021 efsane otomobilin 40. yaş günü. Guerra, “2021’de ilk kez baba olacağım ve bu 1981 aracına bir teşekkür olarak, DeLorean DMC12’yi üretiminin 40. yıldönümünde yeniden tasarlamak istedim. Beni çocukken hayalini kurduğum profesyonel geleceğe bir şekilde getiren makineyi onurlandırmaya karar verdim ve DeLorean’ı kırk yıl sonra otomotiv dünyasına uyarlayarak profesyonel olarak yeniden tasarladım. Dedi.

İşte o tasarım:

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.