Site icon Campaign Türkiye

Geçmişin, bugünün ve geleceğin futbolcuları buluştu

Nike, yıldızlarla dolu bir Dünya Kupası kampanyası için geçmişteki, şimdiki ve gelecekteki futbolcuları bir araya getirdi. ‘Footballverse’te, tüm zamanların en iyi oyuncusunun kim olduğunu bulmaya çalışan bir grup bilim insanını görüyoruz.

Wieden & Kennedy Portland imzalı, dört dakikayı aşan “Footballverse” isimli film; Alex Morgan, Cristiano Ronaldo, Kylian Mbappé, Ronaldinho ve Sam Kerr gibi birçok Nike sporcusunu ekrana taşıyor. Film, tüm zamanların en iyi oyuncusunun kim olduğu konusundaki zamansız tartışmaya dayanıyor.

Bir grup bilim insanı; laboratuvarlarını, oyuncuları birbirleriyle oynamaları için taşıyabilecekleri büyük bir futbol sahasına dönüştürme fikrini ortaya attı. Bilim adamlarından biri ise amcasını sundu. Danny Elfman tarafından yazılan ve Oingo Boingo tarafından seslendirilen Weird Science ile daha da enerji kazanan kampanyanın bir parçası olarak futbol taraftarları, Nike Cup Clash’ta arkadaşlarına karşı yarışabilecekleri Roblox – Nikeland’deki bir Footballverse deneyimi de yaşayabilecekler.

Nike yaptığı açıklamada şunları söyledi: “‘Footballverse’, Nike’ın sporun geleceğinin sonsuz bir potansiyele sahip olduğuna dair uzun süredir devam eden inancını örnekliyor ve yeni nesil futbolcuları bunu kanıtlamaya teşvik ediyor. Basitçe söylemek gerekirse, oyun asla bitmez.

Footballverse, geçmişteki ve şimdiki inanılmaz Nike oyuncularını destekleyerek, her nesil sporcunun oyunda benzersiz bir iz bıraktığını, sporu büyüttüğünü ve gelecek nesillere iz bırakmaları için ilham verdiğini gösteriyor.”

Künye

Ekip: Tim Arts & Stefan van den Boogaard

Prodüksiyon: Megaforce, Iconoclast

 

 

Çeviri ve Uyarlama: Necla Eylül Durukan
Kaynak: Campaign UK

Exit mobile version