Foursquare, Türkiye’deki reklam satış ortağını seçti

Foursquare, Türkiye pazarı için sürdürdüğü ‘exclusive reklam satış temsilcisi’ arayışını sonlandırdı.

PUBLIK, bugün yaptığı açıklamayla Foursquare tarafından Türkiye exclusive reklam satış ortağı olarak seçildiğini ve Türkiye’deki işletmelere yönelik Foursquare reklam ürünlerini lanse edeceğini duyurdu. Ajans, bu ürünlerin lansmanını önümüzdeki Eylül ayında 25. Kristal Elma Festivali kapsamında gerçekleşecek bir etkinlikle, açılış markalarının katılımıyla gerçekleştirecek.

Ücretsiz bir uygulama olan Foursquare, kullanıcılarının yeni yerler keşfetmeleri, indirimler kazanmaları ve arkadaşlarıyla etkileşime geçmelerine yardımcı olarak, bulundukları yer ve gidecekleri mekanlarla ilgili deneyimlerini daha anlamlı hale getirmeyi amaçlıyor. Foursquare, dünya üzerinde 35 milyondan fazla kullanıcıya sahip. Mekan veritabanında 4 milyar check-in, 50 milyon mekan yer alıyor ve bu mekanlara dair kullanıcılar tarafından bırakılmış 30 milyon ‘tip’ var.

Buna ek olarak, dünya üzerinde mekanlarını sahiplenmiş (‘claim’) 1,4 milyondan fazla ticari işletme, müşterilerinin ilgisini çekmek, devamlılığını sağlamak ve onları geri kazanmak için ücretsiz Foursquare araçlarını kullanıyorlar.

Foursquare reklam olanakları

Foursquare reklam ürünlerinin ticari işletmelerin hizmetine açılması, küçük ya da büyük işyerleri potansiyel müşterilerine reklam gösterme ve onlarla tam olarak ‘doğru’ zamanda buluşma fırsatını sunacak. ‘Promoted Updates’ reklam ürünü, bir satış noktasının yakınındayken ihtiyacına yönelik arama yapan kişileri hedefleyebiliyor, böylece mekana müşteri trafiği sağlanıyor, gelir elde ediliyor, yapılan yatırımın geri dönüşü anlık olarak takip edilebiliyor.

Foursquare Avrupa Direktörü Omid Ashtari, PUBLIK’le kurdukları işbirliği hakkında şunları söyledi: “Türkiye en hızlı büyüyen uluslararası pazarlarımızdan biri. Foursquare kullanan ticari işletmelere ve tüketicilere doğru şekilde servis verdiğimizden emin olmak, ve bu yüzden Türkiye’de reklam ürünlerini lanse etmek için çok iyi bir iş ortağı bulmak zorundaydık,” diyor. Ashtari, sözlerini “Amerika’da reklam ürünlerimizle büyük başarı elde etmiş durumdayız ve bu başarının Türkiye’de de tekrarlanacağına inanıyoruz.”

2011’de kurulan PUBLIK, aynı zamanda LinkedIn’in Türkiye’deki tek reklam satış temsilcisi.

 

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.