artwork

Fotoşopu bıraktı satışları fırlattı

8 sene önce

0

Son zamanlarda reklam ve pazarlama dünyasının gündeminde olan bir konu femvertising. Bu akımın temsilcilerinden biri de American Eagle. Victoria’s Secret‘ın geçen haftalarda büyük tepki çeken ve tartışma yaratan “kusursuz beden” kampanyasıyla taban tabana zıt bir kampanya başlatan marka, iç çamaşırı kreasyonu Aerie için Ocak ayında yeni bir yöntem izlemişti. American Eagle, mankenlerinde fotoşop yapmamaya ve oldukları gibi projenin içine dahil etti.

Marka temsilcisi Jenny Altman, “Yara izini, dövmeleri ya da diğer farklılıkları olduğu gibi bıraktık. Kampanyamızda ne görüyorsanız onu tanıtıyoruz” ifadesini kullanmıştı. Yılın son çeyreğine gelinirken şirket bir açıklama yaparak kampanyanın başarılı sonuçları olduğunu söyledi.

Yapılan açıklamada Aerie koleksiyonunun satışları son çeyrekte yüzde 9 oranında artış gösterdi. American Eagle yöneticileri, genç tüketiciler için daha gerçekçi standartlar belirlemek için bu kampanyayı yaptıklarını belirtti. Her ne kadar “kusurlu” olsa da mankenlerin oldukça ince ve her gün sokaklarda rastlamak istediğimiz güzellikte olması gözlerden kaçmadı.

 

 

 

Senin için
Tümünü göster
Spotify’ın ücretli kullanıcı sayısı 200 milyonu aştı

Popüler çevrimiçi müzik servisi Spotify’ın paylaşılan dördüncü çeyrek sonuçlarına göre...

Tinder 500 dolarlık abonelik sistemini test ediyor

Online flört uygulaması Tinder’ın, ayda 500 dolar olacak bir abonelik...

Shutterstock’a yapay zeka destekli görsel oluşturma aracı geldi

Shutterstock kullanıcıları artık yapay zekâ desteğiyle yaratıcı görseller oluşturabilecek...