artwork

Ford yenilikçi yatak tasarımı ile uyku problemine son veriyor

4 sene önce

0

Ford yenilikçi yatak tasarımı ile gece kendini yattığı yerden çok farklı bir konumda bulanlara yardımcı olmayı hedefliyor ve huzurlu uykuya olanak tanıyor.

‘Lane-Keeping Bed’, çoğu Ford aracında mevcut olan Lane-Keeping Aid teknolojisinden esinlenerek insanların rahat bir uyku uyumasına yardım etmek amacıyla tasarlanan benzersiz bir yatak.

Ford’un reklam ajansı GTB tarafından yaratılan iş, Espadaysantacruz’un bir sonraki özel ve yenilikçi tasarımı. Ford teknolojisinin esin kaynağı olduğu yenilikler yoluyla hayatta karşılaşılabilen bazı problemler çözülebiliyor.

Uyku uzmanlarına göre bir gece boyunca yatakta 12-20 kez pozisyon değiştiriyoruz. Ayrıca uykusuzluk da günümüz modern yaşamında ve ilişkilerde büyük sorun teşkil ediyor. Lane-Keeping Bed, partneriyle birlikte uyuyanları gece boyunca doğru pozisyonlarında koruyabilmek için hareket kontrol cihazı, dönen yatak ve basınç sensörleri kullanıyor. Yatak, fazla hareketli bir şekilde uyuyan kişiyi merkezlemek için otomatik olarak dönüyor. Böylece dinlendirici bir geceye olanak sağlıyor.

Çoğu Ford araçta mevcut olan Lane-Keeping Aid yoldaki çizgileri takip ediyor ve sürücünün aracı doğru şeritte sürebilmesi için onu aktif olarak destekliyor: Eğer araç şeritte gitmiyorsa direksiyonu doğru yönde ‘dürterek’ aracı şeridine geri sokuyor. Bu, sürücülerin istemsizce şeritlerinden sapmalarını önleyen diğer kamera bazlı sistemleri tamamlıyor.

Çekilen filmler, tüm Avrupa’da internet ortamı ve sosyal medyada gösterilecek.

Künye

Marka: Ford

Reklam Ajansı: GTB

Prodüksiyon Şirketi: 1stAveMachine

Proje Yöneticileri: Nerea Goikoetxea, Juan Santa-Cruz

Tasarım: Alejandro Lopez Bravo, Carlos Delgado

Mühendisler: Miguel Espada, Alvaro Gordo Ruiz

Film Yönetmenleri: Juan Santa-Cruz, Nerea Goikoetxea

Prodüksiyon Hizmeti: TRAMPOLINE

Prodüksiyon Yöneticisi: Nacho Perez de Guzman

Ekipman: Welab + Adisar

Senin için
Tümünü göster
Coca-Cola’nın görsel unsurları sanatçıların yaratıcılığına açık

Coca-Cola AI tabanlı platform aracılığıyla içerik üreticilerini sanat eseri oluşturmaya...

M&C Saatchi yaralama suçuyla ilgili farkındalığı artırıyor

M&C Saatchi ve Clear Channel, yapay zeka destekli kampanyada bıçakla...