Finlandiya’da sosyal mesafe elçileri: “Sevimli ayılar”

Finlandiya’nın en yeni COVID-19 koruyucu önlemleri o kadar sevimli ki, sosyal mesafe kurallarını ihlal etmemek ve onlara sarılmak konusunda zorlanacaksınız.

New Mobility News’e göre, yolcular arasında güvenli mesafeyi korumak için, Finlandiyalı müşteri hizmetleri şirketi HOK-Elanto ve otobüs operatörü Savonlinja, Güney Finlandiya ikinci bir koronavirüs dalgasına girerken dev oyuncak ayılardan oluşan bir ekip oluşturdu.

Yeni sosyal mesafe elçileri, geziler sırasında dostça hizmet verirken, halk otobüslerinde ve feribotalarda bir koltuğu doldurarak “sağlıklı kalmayı” hedefliyorlar.

HOK-Elanto’nun İletişim ve Pazarlama Direktörü Tuomas Ahola, New Mobility News aracılığıyla yaptığı açıklamada, “Mesajı olumlu bir şekilde iletmek ve insanları gülümsetmek istedik” dedi. “Bu yüzden, büyüleyici, tüylü bir yolcunun yanına oturmaları için onları davet ederek insanları neşelendirmeyi düşündük.”

Oyuncak ayılar rutin olarak temizleniyor ve günü geçirdikten sonra tekrar sterilize ediliyor. Ayılar daha sonra ise Helsinki’nin yeni çocuk hastanesine hediye edilecekler.

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.