Finish ve Müge Anlı’dan kadınlara çağrı: “Gücümüz Yeter”

Müge Anlı, kadınların iş hayallerini gerçekleştirmek üzere el ele verdi. Her hafta Çarşamba saat 12.55’te Atv ekranlarında Müge Anlı ile Tatlı Sert’in ardından yayınlanacak olan programın ilk bölümü, 19 Şubat Çarşamba akşamı Atv Ana Haber Bülteni sonrasındaki özel yayınla ekrana geldi.

Kendi iş fikri ya da planlarını hayata geçirmek isteyen kadınların, girişimcilik projelerini Müge Anlı’ya anlattığı programda, Finish’in desteğiyle işlerini kurmak üzere çalışma dünyasına girecek ilk girişimci, “Düş Kahramanları” el örgüsü bebekleriyle Eda Gayır oldu.

“Müge Anlı ile Gücümüz Yeter” programının ilk bölümü, 19 Şubat akşamı, Atv Ana Haber sonrasındaki özel yayınıyla izleyicilerle buluştu. “Denemeye, değişmeye, başarmaya gücümüz yeter” sloganıyla hayata geçen programda, gucumuzyeter.com adresindeki siteden başvuru yapan ve ön değerlendirmeyi geçen kadın girişimci adaylarından ilki Eda Gayır oldu.

Programın ilk konuğu olan Eda Gayır’ın hayat hikayesini ve hayallerini Müge Anlı ’ya anlattı. Hamileliğinin sekizinci ayında oğlunun paralimpik olduğunu öğrenen Eda Hanım, oğlunu kucağına aldığı ilk andan itibaren beraber hayata tutunmaya başladılar. Bu süreçte oğluna destek olmak için evde “engelli bebek” örmeye karar verdi ve ilk adımını programa başvurarak başladı. En büyük hayalinin bu bebekleri duyurabilmek olduğunu söyledi.

Eda Gayır’a hayallerini gerçekleştirmesi için Finish’in destek vereceğini müjdeleyen Müge Anlı, girişimci adayının ürettiği örgü bebekler için bir alışveriş merkezinde stand kurulduğunu, Hepsiburada ile iş birliği yapılarak internet üzerinden satış yapma imkanı sağladıklarını da söyledi. Bu güzel haberin ardından kendisi için kurulan standın yanına giden Eda Hanım, burada kendisini karşılayan oğlu ile birlikte büyük bir mutluluk yaşadı.

Gücümüz Yeter projesinin çıkış noktasını “Hayatımız ev işleriyle uğraşarak geçiyor. Buna dur demek bizim elimizde. Hadi mutfaktan çıkın, başarmak üzere harekete geçin. Çünkü hayallerimizi gerçekleştirmeye, dünyamızı güzelleştirmeye GÜCÜMÜZ YETER” sözleriyle ifade eden Müge Anlı, iş fikri ya da projesi olan kadınları GucumuzYeter.com adresindeki başvuru formunu doldurmaya çağırıyor.

Gücümüz Yeter projesi ile ülkemizdeki en önemli konulardan birine çözüm bulunması için yardımcı olmak istediklerini ifade eden Reckitt Benckiser Türkiye Ev ve Hijyen Pazarlama Direktörü Tarık Bayar, “Güçlü kadın, güçlü aile ve güçlü bir ülke için sağlam temel demek. Türkiye’de kadınların iş gücüne katılma oranının OECD ortalamasına yakın bir düzeye gelmesi durumunda Türkiye’nin milli gelirinin 2025’e kadar %20 seviyesinde artacağı hesaplanıyor. Araştırmalara göre Türkiye, kadınların iş gücüne katılım oranı açısından OECD ülkeleri arasında en alt sırada yer alırken, iş hayatına girmemenin arkasındaki en büyük neden olarak da ev işleri gösteriliyor. Bir diğer deyişle, 20 milyon kadın ile 8 milyon erkeğin iş gücüne dahil olmadığı ülkemizde, 11 milyon kadın ev işleri nedeniyle iş gücü fırsatlarından uzak kalıyor. Biz, kadınlarımızdan evdeki bulaşıkları Finish’e bırakmalarını istiyoruz. Böylece bir yandan su tasarrufu yaparken bir yandan da kendilerine daha fazla zaman ayırmalarını ve hayallerini gerçekleştirecek iş fikirlerine odaklanmalarını rica ediyoruz.” dedi.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.