artwork

Fiat (500) Red klasik otomobil reklamlarının dışına çıkıyor

1 ay önce

0

Fiat UK, Aids hayır kurumu (Red) ile iş birliği yapıyor

Fiat UK, Aids’le savaşmak için çalışan bir hayır kurumu olan (Red) ile ortaklığına dikkat çeken bir kampanya yayınladı.

Saatchi & Saatchi London tarafından yaratılan “Looks good. Does good”, Leo Burnett Italia‘nın yaratıcı konseptine dayalı olarak oluşturuldu ve Fiat New (500) Red tamamen elektrikli otomobili tanıtıyor.

20 saniyelik bir kahraman filmi, aşina olduğumuz otomobil reklam kalıplarından çıkıyor çünkü marka, otomobil görüntülerinin yanı sıra (Red) ile yaptığı işi vurguluyor.

(Red)’e bağışlanan para, sağlık çalışanlarını güçlendiren ve test, tedavi ve bakım sağlayan destek programlarına gidiyor.

Stellantis markaları Fiat, Jeep ve Ram, (Red) ortaklığıyla 2021 ve 2023 yılları arasında The Global Fund’a en az 4 milyon $ (3,3 milyon £) bağışta bulunma sözü vermişti.

Çalışma; açıkhava, VoD, dijital ve sosyal mecralarda yürütülecek.

Açıkhava ve sosyal medyadaki kullanımlar; Fiat New (500) Red’in “Drop red gorgeous” sloganının yanı sıra “Küçük araba, BÜYÜK etki” ve kahraman çekimlerini kapsıyor.

Saatchi & Saatchi Yaratıcı Yönetmeni Scott Bradley: “Fiat klasik bir marka olabilir ancak bu fikrin tamamen modern bir kitleye hitap etmesini istedik; bir tarzı olan, iyi görünmek isteyen ama aynı zamanda bilinçli seçimler ve satın alımlar yapan bir kitle…
Bu çalışma için her şeyi net, basit ve isabetli tutmaya karar verdik. (Red) ile olan ortaklığımız, Fiat’ı ileri görüşlü ve bilinçli, birinci sınıf bir marka haline getirdi.” dedi.

Künye
Prodüksiyon: Prodigious
Medya Planlama ve Satın Alma: Starcom

 

Çeviri ve Uyarlama: Necla Eylül Durukan
Kaynak: Campaign UK

Senin için
Tümünü göster
M&C Saatchi yaralama suçuyla ilgili farkındalığı artırıyor

M&C Saatchi ve Clear Channel, yapay zeka destekli kampanyada bıçakla...

Heinz, Fortnite’ta toprak sağlığı için farkındalık yaratıyor

Oyuncular 16 Mart’tan itibaren Heinz’ın ‘SOS domatesler’ adasına erişebilecek...