Festival için geri sayım başladı!

Reklamcılar Derneği tarafından düzenlenen Türkiye’nin ilk yaratıcılık festivali; 25. Kristal Elma Yaratıcılık Festivali’nin biletlerinin satışı, yüzde 20 erken kayıt indirimi avantajıyla festival internet sitesi kristalelmafestivali.com adresinde başladı.

Reklam, medya, pazarlama ve iletişim dünyasının tüm paydaşlarını buluşturmayı hedefleyen 25. Kristal Elma Yaratıcılık Festivali, 25 – 28 Eylül 2013 tarihleri arasında Santral İstanbul’da düzenleniyor. 4 günlük festival kapsamında paralel oturumlar formatında 73 konferans, seminer, panel, çalışma atölyesi organize ediliyor. Gün boyunca Kristal Elma tarihine odaklanan screening gösterimlerinin yanı sıra 26 Eylül ve 27 Eylül’de iki ayrı törenle 25. Kristal Elma Ödülleri sahiplerini bulmaya hazırlanıyor. 5000 delegenin katılmasının beklendiği festival kapsamında ayrıca yaratıcı endüstrilerin tüm unsurlarını ilk kez bir araya getiren fuar alanı da  yer alıyor.

7 farklı bilet kategorisi

25. Kristal Elma Yaratıcılık Festivali Blackzone, Platinum, Gold, Silver ve Young kategorilerinde kurumsal bilet alımı seçeneğiyle katılımcılara birçok avantaj sağlıyor. Toplu bilet fırsatı sunan kurumsal paketler ve kademeli indirimler yer alıyor. 7 farklı kategoride satışa sunulan biletlerde uygulanacak yüzde 20 indirim, 1 Ağustos 2013 tarihine kadar geçerli olacak.

Black Zone: 3 gün boyunca tüm konferans, panel, seminer ve çalışma atölyelerine katılımın yanı sıra 25. Kristal Elma ödül törenleri, davetler ve VIP alanlara erişim olanağı sunuyor. Kategorinin satış fiyatı 2.000 TL.

Platinum: Festival kapsamında 3 gün boyunca tüm konferans, panel, seminer, çalışma atölyeleri ve Kristal Elma ödül törenlerine giriş sağlıyor. Kategorinin satış fiyatı 1.200 TL.

Gold: Tercih edilen 2 gün boyunca tüm konferans, panel, seminer ve çalışma atölyelerine giriş sağlıyor. Kategorinin satış fiyatı 800 TL.

Silver: Seçilen herhangi 1 gün boyunca tüm konferans, panel, seminer ve çalışma atölyelerine giriş sağlıyor. Kategorinin satışı fiyat 600 TL.

Young: 26 yaş altı genç reklamcılar, pazarlama ve iletişim profesyonelleri için 3 gün boyunca tüm konferans, panel, seminer ve çalışma atölyelerine giriş sağlıyor. Kategorinin satış fiyatı 500 TL.

Student: Üniversite öğrencileri için 3 gün boyunca tüm konferans, panel, seminer ve çalışma atölyelerine giriş sağlıyor. Kategorinin satış fiyatı 200 TL.

Future 25: 25. Kristal Elma Yaratıcılık Festivali’nin son günü olan 28 Eylül 2013’te sadece üniversite öğrencilerine yönelik eğitim kampına katılım imkanı sunuyor. Kategorinin satış fiyatı 65 TL.

Ödül törenleri ve ödül davetleri: 26 ve 27 Eylül tarihlerinde gerçekleşecek olan 25. Kristal Elma ödül törenleri ve ödül davetlerine katılım imkanı sağlıyor. Bilet, festival katılımını kapsamaz. Kategorinin satış fiyatı 350 TL.

Kristal Elma başvuruları 15 Temmuz’da başlıyor

25. Kristal Elma Türkiye Reklam Ödülleri’ne kampanya başvuruları 15 Temmuz 2013 ile 20 Ağustos 2013 tarihleri arasında yapılacak. Yarışma tümüyle online platformda yönetileceği için, başvurular bu yıl ilk kez festival internet sitesi kristalelmafestivali.com üzerinden gerçekleştirilecek. Yarışmaya 5 Mayıs 2012 ile 1 Ağustos 2013 tarihleri arasında yayınlanmış işler katılabilecek. 25’inci yılında Kristal Elma bir festivale dönüşürken; tek bir geceden oluşan ödül töreni iki geceye yayılacak ve Kristal Elma’nın içerdiği yarışmaların sayısı artacak.

Ana Kategoriler; Dijital, Medya, Bölge, Özel Ödüller kategorileri olmak üzere 26 ve 27 Eylül gecelerinde toplam dört yarışmanın kazananları sahiplerini bulacak. Future 25 yarışma ve ödül töreni ise 28 Eylül günü yapılacak. Bölge yarışması Ankara Reklamcılar Derneği, Akdeniz Reklamcılar Derneği, Bursa Reklamcılar Derneği, İzmir Reklamcılar Derneği, Güney Reklamcılar Derneği ve Konya Reklamcılar Derneği’nin katkı ve destekleriyle düzenleniyor.

Şu ana kadar açıklanan konuşmacılar:

Maurice Levy, Publicis Groupe Başkanı & CEO’su

Dünyanın en büyük üçüncü reklam ve iletişim network şirketi olan Publicis Groupe’un 1987’den beri başkanı ve CEO’su olarak görev yapıyor. Publicis Groupe’u 104 ülkede reklam ve pazarlama hizmeti veren bir yapıya kavuşturan Levy; Saatchi&Saatchi, Leo Burnett, LBi, Razorfish, Digitas ile Bartle Boogle Hegarty’yi Publicis bünyesine kattı. Levy’nin liderliğinde grup, medya network’leri Starcom MediaVest Group ile Zenith Optimedi’yı da bünyesinde barındıran güçlü bir pazarlama, reklam ve iletişim hizmetleri network’üne dönüştü. 1942’de doğan Levy, aralarında Fransa Hükümeti, Birleşmiş Milletler, Dünya Ekonomik Forumu, Avrupa Komisyonu ile birçok sağlık ve sanat kuruluşunun da yer aldığı kurumlarda üst düzey görev aldı. 2009 ve 2010’da Avrupa’nın En İyi CEO’su ödülüne layık görüldü… publicisgroupe.com.

Steve King, ZenithOptimedia Global CEO’su

1982 yılından beri medya sektöründe üst düzey yönetici olarak görev yapıyor ve küresel ölçekte medya dünyasının en güçlü yöneticilerinden biri olarak gösteriliyor. İngiltere’de Bates Dortland’da kariyerine başlayan King, 1988’de Zenith Media ailesine katıldı. Zenith’in EMEA CEO’luğu görevini üstlendikten sonra 2001 yılında ZenithOptimedia yapısının kurulmasında aktif rol oynadı. 2004’ten bu yana ZenithOptimedia’nın Global CEO’su olan Steve King aynı zamanda VivaKi ve BBH yönetim kurullarında yer alıyor. ZenithOptimedia 72 ülkede 218 ofisi ve 5500 çalışanıyla hizmet veriyor. zenithoptimedia.com

Andrea Suarez, IPG Mediabrands CEO’su

Medya endüstrisinde dünya çapında liderlik pozisyonuna gelen ilk Latin Amerikalı kadın olan Andrea Suarez; IPG Mediabrands Global CEO’su olarak görev yapıyor. Tüketici araştırmaları ve iş geliştirme gibi konularda deneyim sahibi olan Andrea; 39 ülkede, 52 birimde, 1.800’ün üstünde profesyonelle birlikte çalışarak operasyonlar yürütüyor. Andrea Suarez, Cannes Lions Uluslararası Yaratıcılık Festivali ve Dubai Lynx Uluslararası Yaratıcılık Festivali gibi prestijli ve dünyaca ünlü reklamcılık yarışmalarında jüri olarak görev aldı. Suarez, aralarında Shakira, tenisçi Rafael Nadal gibi dünyaca ünlü isimlerin de bulunduğu “Latin Amerika’nın 20 Genç Lideri” listesinde yer alıyor. mediabrandsww.com

Marc D’Arcy, Facebook Global Kreatif Çözümler Direktörü

Dünyanın en büyük sosyal ağının tüm yaratıcı süreçlerini yönetiyor. Mark D’Arcy, uluslararası markaların iş hacimlerini Facebook aracılığıyla nasıl büyüteceklerine dair fikirler geliştiren kreatif strateji ekibinin başında yer alıyor. 2011 yılında Facebook’a katılmadan önce 7 yıl boyunca Time Warner Grubu’nda Chief Creative Officer (CCO) olarak görev yaptı. Mark D’Arcy, Uluslararası Dijital Sanatlar ve Bilimler Akademisi ile Ad Council’in yönetim kurullarında yer alıyor. CLIO Ödülleri, ANDY Ödülleri gibi birçok etkinlikte jüri üyeliği ve konuşmacı olarak yer alan Mark D’Arcy, son olarak 2013 yılında ilk kez açılan Cannes Lions İnovasyon kategorisinde jüri üyesi oldu. facebook.com/facebook

Dominic Proctor, GroupM Global Başkanı

WPP’ye bağlı tüm medya ajanslarının çatı şirketi olan GroupM’in Global Başkanı olarak görev yapıyor. GroupM yıllık 90 milyar dolarlık portföyüyle küresel medya harcamalarının yüzde 30’unu yönetiyor.  GroupM bünyesinde Mindshare, Maxus, MEC ve MediaCom yer alıyor. Proctor kariyerine 1979 yılında başladı. 1986’da JWT London Medya Direktörü olan Proctor, kısa sürede “en genç CEO” unvanını kazandı ve  JWT Worldwide Yönetim Kurulu’nda da görev aldı. 1997’de WPP’nin ilk medya ajansı Mindshare’i kuran Dominic Proctor, New York ve Londra’da yaşıyor.

Laura Desmond, Starcom MediaVest Global CEO’su

2008 yılında Starcom MediaVest Group’un Global CEO’su olan Laura Desmond, 105 ofisten ve 7000 kişiden oluşan büyük bir ekibi yönetiyor. Medya endüstrisinin en genç kadın CEO’larından biri olan Desmond’ın liderliğindeki SMG, Cannes Lions Uluslararası Yaratıcılık Festivali’nde en çok ödül alan medya network’ü oldu. Laura Desmond; Coca-Cola, Procter & Gamble, Kraft, Mars Wrigley, Samsung, Walmart ve Microsoft gibi ikonik markalarla işbirlikleri yaptı. Bunun yanı sıra TED, Twitter, Google, AOL ve Facebook gibi markalarla stratejik ortaklıklar kurdu. Laura Desmond’ın sahip olduğu sayısız ödül arasında New York Women in Communications (NYWIC), Matrix Award (2012), AWNY “Ad Woman of the Year” (2009), Forbes “100 Most Powerful Women” (2008), AAF Advertising Hall of Achievement (2005) ve Advertising Age “Media Maven” (2005) yer aldı. The Wall Street Journal tarafından 2007 yılında “Yaratıcı Liderler” ve 2006 yılında “Takip Edilmesi Gereken Kadınlar” listelerine girmeye layık görüldü.

Rob Norman, GroupM Global Dijital Başkanı

Rob Norman 2012’den bu yana, Group M’in Global Dijital Başkanı olarak görev yapıyor. 2001’de GroupM’e katılan Norman, GroupM’e bağlı şirketler olan Maxus, MEC, MediaCom ve Mindshare’in dijital stratejilerini geliştiriyor.

Digital Future Center Yönetim Kurulu Üyesi, Facebook Müşteri Konseyi Üyesi ve girişim sermayesi fonu Greycroft danışmanı olan Rob Norman dünya genelinde 3000 dijital medya uzmanına liderlik yapıyor. groupm.com

Jose Miguel Sokoloff, Lowe Global Dijital Yaratıcılık Konseyi Başkanı

Kolombiyalı Jose Miguel Sokoloff, Latin Amerika’nın en önemli kreatif liderlerinden biri olarak tanınıyor. Kolombiya ve Latin Amerika adına pek çok yeniliğin mimarı olan Sokoloff’un başarıları arasında; D&AD Black Pencil Award, Cannes Titanium Lion, İngiltere’den IPA Effectiveness Grand Prix ve El Ojo’nun 2012 Grad Prix ödülleri bulunuyor. Başkanı ve CCO’su olduğu Lowe SSP3, Ocak 2013’te  Advertising Age’in “Uluslararası Yılın Ajansı” ödülünü kazandı. Sokoloff, 2011’de Lowe and Partners Global Yaratıcılık Konseyi’ne Başkan olarak atandı.

Cannes, Fiap, Clio, Wave, San Sebastian, Effies, El Ojo de Iberoamérica, Caribe, Wave gibi pek çok prestijli festivalde gerek büyük ödüller kazanan gerekse jüri üyeliği yapan Sokoloff, Cannes Lions 2013 Titanyum kategorisinde de jüri üyesi olarak görev yaptı. loweandpartners.com

Tor Myhren, Grey New York Başkanı & CCO’su

Fast Company tarafından “Dünyanın En İnovatif 50 Şirketi”nden biri seçilen Grey New York ofisinin Başkanı ve Kreatif Direktörü olarak görev yapıyor. Myhren’ın liderliğinde 5 yıl içerisinde, Grey’in amiral gemisi olarak çalışan New York ofisinin büyüklüğü ve çalışan sayısı iki kat arttı.

Fortune dergisinin “40 Under 40” listesinde olan Myhren ayrıca James Cameron ve Lady Gaga’nın da bulunduğu “2010’un En Yaratıcı 50 İnsanı” listesinde de yer aldı.Kariyerine gazeteci olarak başlayan Myhren’ın ilk uzun metraj belgeseli “City Lax: An Urban Lacrosse Story” ESPN kanalında yayınlandı ve Sonoma Uluslararası Film Festivali’nde En İyi Belgesel Büyük Jüri Ödülü’nü kazandı. greyny.com

Adrian Botan, McCann Erickson Kreatif Başkan Yardımcısı (CEE)

McCann Erickson Avrupa Kreatif Başkanı olarak görev yapıyor. 2011 yılında Cannes Lions’ta Romanya’daki ROM çikolataları için hazırladığı “American Takeover” kampanyasıyla ikişer Grand Prix ve Titanyum ödülü kazandı. Böylece Titanyum Aslan ödülü ilk kez bir Doğu Avrupa ülkesine gitmiş oldu.

Budapeşte’de mimarlık ve tasarım okuyan Botan, reklamcılığı bu ikisinin eğlenceli bir bileşimi olarak gördü ve bunun üzerine 1995’te, sektöre tasarımcı olarak atıldı. 1998’de McCann Erickson’a katılan Adrian Botan, New York Festivals’tan Cannes Lions’a, Epica’dan Eurobest’e 150’nin üzerinde ödül kazandı. Bu sürede McCann Romania ulusal ve bölgesel yarışmalarda 6 kez “Yılın Ajansı” ödülüne layık görüldü ve 2007 yılında, Gunn Report’un hazırladığı “Dünyanın En İyi 50 Kreatif Ajansı” listesine girdi.

James Temple, R/GA London Başkan Yardımcısı

R/GA London Başkan Yardımcısı olan James Temple, ajansın kreatif departmanından ve genel yönetiminden sorumlu… R/GA London ofisinin 2006’da kuruluşundan bu yana James Temple, ajansı aralarında Aston Martin, BBC, Nokia, Nike ve O2’nun da bulunduğu 14 global markaya hizmet veren bir yapıya kavuşturdu.

James Temple, tasarım ve teknoloji odaklı yaratıcı yaklaşımıyla R/GA London’ın Cannes Lions’ta sayısız ödül almasını sağladı. Kariyerine 15 yıl önce başlayan Temple, Cannes Lions ve D&AD gibi yarışmalarda jüri olarak görev yaptı. rga.com

Julian Boulding, Thenetworkone Başkanı

Julian Boulding bağımsız ajanslar network’ü olan Thenetworkone’ı 2003 yılında kurdu. 10 yıldır Thenetworkone’ın başkanı olan Boulding, dünya genelinde 400 bağımsız ajansın kendi aralarındaki ve markalarla olan ilişkilerini yönetiyor.

Cannes Lions, Eurobest, Dubai Lynx gibi uluslararası yaratıcılık festivallerinde jüri üyesi ve konuşmacı olan Boulding, “Independent Agency Showcase” ile bağımsız ajansların verimliliğini ortaya koyan ilham verici bir panel düzenliyor. thenetworkone.com

Christophe Cauvy, JWT Avrupa Dijital & İnovasyon Direktörü

JWT’deki görevine 2012’de Dijital & İnovasyon Avrupa Bölgesel Direktörü olarak başladı. JWT’nin dijital kapasitesini hızlandırmak ve inovatif ajandasını ileriye taşımaktan sorumlu olan Cauvy; Microsoft, Nestlé, Henkel, Sony Ericsson, France Telecom, Uncle Ben’s, Carrefour ve Kodak başta olmak üzere pek çok global marka ile dijital projeler yürütüyor.

Teksas Austin’de gerçekleşen South by Southwest etkinliğinde konuşmacı olan Cauvy; The Wall Street Journal, Le Figaro, Financial Times, BBC, Bloomberg ve The Guardian’a dijital trendler konusunda makaleler yazıyor. jwt.com

Marcel Fenez, PwC Global Medya ve Eğlence Endüstrisi Lideri

PwC Hong Kong Eğlence, Medya ve İletişim Grubu’nu kuran Marcel Fenez; 2009 yılında PwC Global Eğlence ve Medya Endüstrisi Lideri görevine atandı. PriceWaterhouseCoopers’ın prestijli Entertainment & Media Outlook Raporu’nu hazırlayan Marcel Fenez’in küresel medya ve iletişim trendleri konusunda öngörüleri “referans” olarak kabul ediliyor.

Fenez’in ayrıca gelişmekte olan ülke pazarlarına giriş konusunda stratejik danışmanlık, değişim ve süreç iyileştirme danışmanlığı, risk yönetimi danışmanlığı ve iş planlama konularında ileri derecede danışmanlık tecrübesi bulunuyor. pwc.com

Tracy Corrigan, Wall Street Journal Global Dijital Yayın Yönetmeni

Oxford Üniversitesi’ndeki eğitimini tamamladıktan sonra kariyerine International Financing Review ve Dow Jones Newswires’ta muhabir olarak başlayan Tracy Corrigan, şu an The Wall Street Journal’da Global Dijital Yayın Yönetmeni olarak görev yapıyor.

Corrigan, Wall Street Journal’a katılmadan önce Financial Times’ta çalıştığı 18 yıl boyunca FT.com’un editörlüğü, Lex köşesinin editörlüğü, haber müdürlüğü, New York muhabirliği ve sermaye piyasaları editörlüğü gibi çeşitli görevler aldı. wsj.com

Nalden, WeTransfer Kurucusu

2008 yılında kullanıcıların e-mail yoluyla 2 GB’a kadar ücretsiz dosya paylaşımı yapmalarını sağlayan WeTransfer’ı kurdu. Kısa sürede aylık 15 milyon kullanıcıya ulaşan site, günde 1,5 milyon dosya transferinin gerçekleşmesini sağlıyor. 2011 yılında “En İyi Fonksiyonel Tasarım” Webby Ödülü’nü alan site, 2012’de ise Wired dergisi tarafından “En İyi 100 Yeni İnternet Girişimi” listesinde gösterildi.

Müzik ve reklam endüstrisi deneyimlerinin yanı sıra teknoloji ve yeni medyanın dünyaya etkisi üzerine de bilgi birikimi olan Nalden, geçtiğimiz yıl Amsterdam’da kreatif projeler üreten PresentPlus’ı kurdu. wetransfer.com

Henry Mason, Trendwatching.com Kurucusu

Küresel ve yerel akımların takip edildiği, dünyanın en etkili trend referans kaynağı olarak gösterilen Trendwatching.com’un yönetici ortağı olan Henry Mason, 2010’dan bu yana şirketin araştırma departmanını yönetiyor.

6 kıtada 20’den fazla ülkede düzenlenen trend etkinliklerinde konuşmacı olan Henry Mason’ın The Guardian, The Financial Times, El Pais, The New York Times ve The Economist’in de aralarında bulunduğu birçok prestijli yayında “trend uzmanı” olarak makaleleri yayınlandı. trendwatching.com

Morihiro Harano, Mori Inc. Kurucusu

Asya’nın en önemli kreatif liderleri arasında gösterilen Morihiro Harano, dünya genelinde sansasyon yaratan işlere imza atan Tokyo merkezli PARTY’nin 4 kurucu ortağı arasında yer alıyor. 2012’de “Spikes Yılın Bağımsız Ajansı” ödülü alan PARTY’den ayrılan Harano, Mori Inc ajansını kurdu.

Cannes Lions, D&AD ve Spikes Asia’da jüri üyeliği ve jüri başkanlığı yapmış olan Morihiro Harano; 2012 yılında Cannes Altın Aslan, D&AD Yellow Pencil, Spikes Asia ve TED: Paylaşılmaya Değer Reklamlar 2012 ödüllerine layık görüldü. moriassociates.com

François Chilot, Avrupa Reklam Yapımcıları Birliği Başkanı

10 yıl TBWA’de Prodüksiyon Direktörü olarak çalıştıktan sonra 1984 yılında Les Producers’ı kurdu. Les Producers, 2000 yılından bu yana Cannes Lions Yaratıcılık Festivali’nde en iyi 10 prodüksiyon şirketi arasında gösteriliyor. François Chilot, son 12 yıldır, 17 Avrupa ülkesinden 600 yapım şirketini temsil eden Avrupa Reklam  Filmi Yapımcıları Birliği’nin (CFP-E) Başkanı olarak görev yapıyor.

Genç yönetmenleri teşvik etme amaçlı düzenlenen Young Director Awards’ı kuran François Chilot aynı zamanda Cannes Lions etkinliği kapsamında dünya genelinden World Producers Summit’i düzenliyor. cfp-e.com

Sebastian Billing, Absolut Global İletişim Direktörü

Kariyerine 1993 yılında kendi reklam ajansını kurarak başladı ve ardından BBH, TBWA\Chiat Day ve Razorfish gibi ajanslarda proje yöneticisi olarak çalıştı. 2007 yılında ajans kariyerini sonlandırarak  Levi’s EMEA Pazarlama Direktörü oldu.

2010 yılında Pernod Ricard grubuna katılarak alkollü içecek endüstrisinde giren Sebastian Billing, Absolut Votka Global İletişim Direktörü olarak görev yapıyor. Absolut’un tasarım ve entegrasyon odaklı küresel kampanyalarını yürüten Sebastian Billing, aynı zaman da uluslararası yaratıcılık festivallerinde jüri olarak yer alıyor. absolut.com

Alexander Matt, Adidas Originals Global Pazarlama Direktörü

Adidas Originals Global Pazarlama Direktörü olan Alexander Matt, Adidas’ın iki alt markası olan Originals ve NEO’nun pazarlama ve iletişimini yönetiyor.

Alexander Matt kariyerine, İsviçre’de skim.com platformunda başladı. 2001 yılında Almanya merkezli Powderhausen’a katılan Matt; Red Bull, Smirnoff Ice ve Nike gibi global markalara pazarlama alanında danışmanlık hizmeti verdi. 2005 yılında Levi’s bünyesine katıldı. 2010 yılında Alexander, Levi’s Streetwear’in pazarlama, satış ve ürünlerinden sorumlu olarak EMEA Reklam Direktörlüğü pozisyonuna getirildi. adidas.com/com/originals

Johan Kramer, KesselsKramer Kurucu Ortağı

Bir reklamcılık ikonu olan Johan Kramer, aynı zamanda uluslararası ödül sahibi bir film yapımcısı…  Efsanevi futbolcu Johan Neeskens’e olan hayranlığından dolayı Jan Jasper olan adını Johan olarak değiştiren Kramer, Ajax’taki kısa profesyonel futbol kariyerinin ardından  Amsterdam ve Londra’daki ajanslarda metin yazarlığına başladı. 1995’te Erik Kessels ile birlikte, uluslararası çapta tanınan bir iletişim ajansı olan KesselsKramer’ı kurdu. Kramer’ın ilk uzun metraj filmi olan belgesel “The Other Final” Toronto, Barselona, Bermuda, Berlin ve Avon Uluslararası Film Festivalleri’nde ödüller aldı. Bundan sonraki film projesi “Sing for Darfur”, 2009 yılında Avrupa Bağımsız Film Festivali’nde En iyi Avrupa Dramı ödülünü aldı. Bunların yanı sıra Cannes Lions, Eurobest, Dutch Advertising Awards, Epica ve Kinsale’de sayısız ulusal ve uluslararası ödül kazanan Kramer’ın müşterileri arasında ise Coca-Cola, Volkswagen, Adidas, MTV ve Ikea yer alıyor. helloiamjohankramer.com

Sonal Dabral, DDB Mudra Başkanı & CEO’su

Hindistan’daki National Institute of Design (Ulusal Tasarım Okulu)’dan mezun olan Sonal Dabral; Ocak 2012’den bu yana DBB Mudra Grup Yönetim Kurulu Başkanı ve Yaratıcı Başkanı olarak görev yapıyor. Bundan önce ise Bates 141 Asya Pasifik, Ogilvy & Mather Singapur, Lintas Yeni Delhi, Mudra Yeni Delhi ve Oglivy India Mumbai ofislerinde üst düzey yaratıcı görevlerde bulundu. Dabral; Audi, Fiat, Tata Safari, Dove, Le Sancy, Unilever Foods, Ponds, Lakme, Panadol, Cadbury, Asian Paints, Fevicol, Virgin Mobile, Tata AIG, Prudential, GE, Nestlé’den Maggi ile Milo, DBS, Remy Martin, Colgate, Pizza Hut, Sony, Coca Cola ve DHL gibi markalarla 20 yıldan fazla bir süredir çalışıyor.

DDB Worldwide Creative Council Asbaşkanı olarak görev yapmakta olan Sonal Dabral; 20 yıllık kariyeri boyunca en saygın uluslararası ve bölgesel yarışmalardan Cannes, Clio, D&AD, One Show, AdFest ve Spikes Asia ödüllerine layık görüldü. ddbmudragroup.com

Yousef Tuqan Tuqan, Flip Media Başkanı

Birleşik Arap Emirlikleri merkezli Körfez Bölgesi’nin en büyük dijital ajansı Flip Media’nın CEO’su olarak görev yapıyor. Yousef Tuqan Tuqan, 120 kişilik ekibiyle 15 yılı aşkın geniş ajans deneyimiyle uluslararası markaların Körfez Bölgesi’ndeki dijital strateji ve yaratım süreçlerinde liderlik ediyor. Uluslararası Reklamcılar Derneği Birleşik Arap Emirlikleri ofisinin yönetim kurulunda yer alan Yousef Tuqan Tuqan, Dubai Lynx ve Skipes Asia gibi yaratıcılık festivallerinde jüri üyesi olarak görev yaptı. flipcorp.com/en

 

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.