Fenerbahçe’den tarihi protesto

 

4 Nisan 2015’te takım otobüsü saldırıya uğrayan Fenerbahçe, bugün tarihi bir protestoya imza attı! 4 Nisan 2015’te, Çaykur Rizespor ile oynanan karşılaşmanın ardından uçakla dönüş sağlamak için Trabzon’a yola koyulan kafile, silahlı saldırıya uğramıştı.

Neler olmuştu?

Galatasaray Beşiktaş ve Fenerbahçe’nin kıyasıya şampiyonluk yarışına girdiği sezonun 26’ncı haftasında, Çaykur Rizespor ile Fenerbahçe, Rize’de karşı karşıya gelmişti. Karşılaşmadan 5-1 galip ayrılan Fenerbahçe, galibiyetin de moraliyle takım otobüsüne doğru yola koyuldu. Rize’den direkt ulaşım olmadığı için Trabzon’a otobüsle, oradan da uçakla İstanbul’un yolunu tutacak olan Fenerbahçe kafilesi, Trabzon’un Araklı ilçesi girişindeki viyadükte seyir halindeyken silahlı saldırıya uğradı. Şöförün bulunduğu cama isabet eden kurşunlar şoför Ufuk Kıran’ı yaralarken, aracı teknik heyet zorla durdurabilmişti.
Olayla ilgili konuşan dönemin eski Fenerbahçe Basın Sözcüsü Mahmut Uslu, “Viyadükten geçiyoruz. Otobüse saldırıyorlar. Şoförü yaralıyorlar. Amaçları belli; otobüs devrilsin, futbolcular ölsün. Bu saldırı doğrudan şoförü öldürmeye yönelik. Hedef tüm takımı öldürmekti” demişti.
Aradan geçen 4 yılın ardından olayın faillerinin bulunmaması sarı-lacivertli ekibi harekete geçirdi. Olayın aydınlatılmamasını protesto eden Fenerbahçe Kulübü, radikal kararlara imza attı. Kulüp televizyonu “Fenerbahçe TV” bir günlüğüne yayınlarını durdurdu, Fenerium mağazaları vitrinlerine siyah örtü serdi, online satışlar durduruldu, Radyo Fenerbahçe’de yayınlar durduruldu, sosyal medya hesapları askıya alınırken, YouTube kanalına siyah bir görsel eklendi ve tüm videolara erişim engellendi.
Belki de dikkat çeken en ilginç olay, Alex de Souza ve Lefter Küçükandonyadis’in heykellerinin üstünün örtülmesi oldu. İki efsanenin de heykelleri siyah örtü ile kaplandı.
Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.