Fadi Shuman: “Creative E-Commerce, yeni bir yaratıcılık tanımı gerektiriyor.”

Geometry Global Chief Digital Officer Fadi Shuman, Cannes Lions 2018 deneyimini anlattı.

Cannes’da yeni bir başlangıçla karşı karşıyayız: Çalışmalara, yaratıcılığa ve sektörü olabileceği en iyi hale getirmeye daha odaklı bir festival oldu.

Bu festivalde bana en çok ilham veren, kategorilerdeki çalışmaların derinliği ve çeşitliliğiydi. Hem işleri hem de günümüzde nelerin mümkün olduğunu görmek büyük zevkti. Geleceğin nasıl olacağını hayal etmek ise bundan bile daha heyecan verici oldu.

Şaşırdığım kısım ise Creative E-Commerce kategorisinde hızlı tüketim ürünlerine dair markaları görememek oldu. Açıkçası ben kesinlikle yarışmaya bu kategoride sokulmamış müthiş çalışmalara rastladım ve bazılarını kullandım da. Belki de sorun kategori kriterlerinin ne olduğunun anlaşılmamasından kaynaklanıyordu.

Jüri deneyimi

Creative E-Commerce kategorisindeki çalışmaları jüri olarak değerlendirmek son derece ilham verici ve canlandırıcı oldu. Creative E-Commerce, yaratıcılığa farklı bir tanım kazandırmayı gerektiren yeni bir kategori. Sanıyorum bu alandaki yaratıcılık trendini de ödül kazanan çalışmalar sayesinde belirlemiş olduk.

Geometry Global ve gelecek

Geomertry sanat ve bilimin, yaratıcılık ve teknolojinin birleştiği noktada, harika bir konumda çalışmalarını sürdürüyor. Bu nokta da tam olarak bizim müşterilerimizle birlikte yenilikçi çalışmalar yaptığımız nokta. Sektör de sonunda aynı düzeye gelmeye başladı.

Gelecekte sektör, değişen tüketici ihtiyaçları ve davranışlarıyla birlikte evrilecek. Başarılı olabilen markalar, bu değişimi öngörüp ona uyum sağlayabilenler olacak.

 

Bu yazı ilk kez Campaign Türkiye’nin 79. sayısında yayımlandı.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.