Facebook’un yeni pazarlama şefi Alex Schultz kimdir?

Facebook, daha önce ürün geliştirme, strateji ve küreselleşme başkan yardımcısı olan Alex Schultz’u yeni pazarlama müdürü olarak seçti.

Schultz, eski HP yöneticisi Antonio Lucio’nun geçen ay istifa etmesinden sonra görevi devraldı.

Peki Shultz kim ve neyi değiştirecek?

Schultz, büyüme ve analiz alanında 13 yıl hizmet vermiş bir Facebook emektarı.

2007’de yeni yüzlü bir analist olarak gelen Schultz, 2014’te başkan yardımcılığına atanmadan önce bir yönetici olmak için kariyer basamaklarında istikrarlı bir şekilde yükseldi.

Son dört yılda marka güvenliği sorunlarının üstesinden gelmede kilit bir rol oynadıktan sonra öne çıkan Schultz, topluluk standartlarının iyileştirilmesine ve Avrupa Komisyonu ile davranış kuralları raporunun uygulanmasına yardımcı olduğu için itibar kazandı.

Daha önce, eBay’de pazarlama müdürü olarak görev yaptı.

2020’nin çoğunu Covid-19 etrafındaki halk sağlığı ve halkı yanlış bilgilendirmeyle mücadele ile ilgili altyapı projeleri üzerinde çalışarak geçiren Schultz, pazarlama müdürü pozisyonuna çoktan hazırdı.

En önemli öncelikleri ne olacak?

Schultz’un ilk işi, ırkçılık sebebiyle ilişkileri askıya aldığını açıklayan, Unilever gibi markaların ve bu boykotun sonuçlarını kontrol altına almak olacak.

Schultz, segmentasyon, hedefleme ve ölçüm gibi konularda selefinin deneyiminden yararlanarak mirası geliştirmek istediğini söyledi. “Ayrıca, Antonio’nun marka portföyümüzde güven ve değer oluşturmaya odaklanarak yarattığı stratejik etkiyi derinleştirmeyi umuyorum.”

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.