Facebook, video özelliğindeki yenilikleri açıkladı

Facebook, video reklamlarında reklamverenlerin mesajlarını hızlı bir şekilde vererek izleyicinin ilgisini çekmesini sağlamaya yardımcı olmak adına video reklamlarına, aralarında otomatik altyazının da bulunduğu yenilikler getirdiğini açıkladı.

Bu yeni araç, video reklamları için altyazıları oluşturuyor ve reklamverenlere videoyu gözden geçirme, üzerinde düzeltmeler yapma ve kaydetme fırsatını da sunuyor. Yapılan araştırmalara göre haber kaynağına entegre edilmiş mobil video reklamları beklenmedik anlarda yüksek sesle başladığında insanların yüzde 80’i olumsuz tepki veriyor. Reklamverenler, otomatik altyazı özelliğini kullanarak video görüntülenme süresinde yaklaşık yüzde 12’lik artış sağlayabiliyor.

Facebook’un video reklamlarına getirdiği diğer yenilikler ise şöyle:

Yeni Ölçümler: Reklamverenler, artık ‘Page Insights’ (sayfalardaki istatistikler) bölümünde videolarını sesli izleyen insanların yüzdesini görebiliyor. Yakın zamanda bu ölçüm, Ads Insights’ta da (reklam istatistikleri) görülebilir hale gelecek.

‘Moat’ entegrasyonu/Haber Kaynağı üzerinden satın alma: Facebook’un geçtiğimiz yıl duyurduğu bu iki özellik de artık global olarak kullanıma sunuluyor.

Facebook Global Kreatif Çözümler Direktörü Mark D’Arcy, konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

“En iyi pazarlamacılar, hikaye anlatıcılardır ve her zaman yaptıkları işleri dönemin en önemli araçlarına uyarlamışlardır. Günümüzün en önemli aracı ise mobil video. Mükemmel bir mobil video oluşturmanın sırrı da insanların ilgisini talep etmekte değil, bunu hak etmekte yatıyor.”

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.