Facebook ‘Stories’ özelliğine odaklanıyor

Facebook çalışmalarını ‘Stories’ özelliği üzerinde yoğunlaştırmaya başlıyor. ‘Hikayeler Bunu Başarabilir’ kampanyası ile New York Reklamcılık Haftası boyunca canlı aktivasyonlar düzenleyecek, hikayelerin kültür ve iş hayatı üzerinde ne gibi etkileri olabileceğine odaklanacak.

Droga5 ajansı tarafından yaratılan kampanya yeni nesil yaratıcılara ilham kaynağı olmayı hedefliyor ve ‘Stories’ özelliğini reklamcılığa yeni bir boyut getirecek şekilde konumlandırmayı umuyor.

Reklamcılık Haftası boyunca gerçekleşecek iki aktivasyonda platformun potansiyeli gözler önüne serilecek. Bunlardan biri, (Sean Casey Animal Rescue hayvan barınağı ile iş birliği yaparak) ‘Stories’in sahiplenilmeyen köpekler için yuva bulabileceğini kanıtlayacak; Droga5 ve Facebook, istenmeyen barınak köpekleri için her birine özel hikaye reklamları oluşturdu. Köpeğin hikayesini yayınlayan kişinin Instagram Stories’inde de köpekler görüntülenecek ve sahiplenmek isteyen kişi yukarı kaydırma yöntemiyle başvuru yapabilecek. Sean Casey Animal Rescue, Reklamcılık Haftası boyunca katılımcılar ile buluşmak için köpekleri Lincoln Center’a getirecek.

İkincisi ise gelecek vadeden Tori Piskin adlı komedyenin, anket özelliğini kullanarak performansını geliştirmesine yardımcı oluyor; Reklamcılık Haftası boyunca canlı performans sergileyecek. Piskin, hikayelerini Instagram Stories’de paylaşacak ve anket özelliği ile izleyicilerden geri bildirim isteyecek. Daha sonra çarşamba günü 19:30’daki etkinlikte komedi gösterisini sergileyecek.Künye

Reklamveren: Facebook

Ajans: Droga5

Kaynak: The Drum

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.