Facebook SOS verdi

Facebook, Partnership for Drug-Free Kids+ Center on Addiction ile iş birliği yaparak damgalanma karşıtı ‘Stop Opioid Silence’ (SOS) kampanyasını yayınladı.

‘SOS’ daha önce uyuşturucu madde bağımlılığıyla mücadele etmiş insanlara yalnız olmadıklarını göstermek istiyor. Kampanya, insanları hikayelerini birbirlerine, doktorlarına, aileleri ya da arkadaşlarına anlatmaları konusunda cesaretlendiriyor. Facebook, kampanya için anlatılan umut, kaybediş ve iyileşme hikayelerinin bağımlılıkla savaşmak için diğer insanların da sessizliğini kıracağını umuyor.

‘Stop Opioid Silence’ kendisi bağımlılık atlatmış ya da sevdikleri birinin bağımlılıkla mücadelesine şahit olmuş 12 farklı kişinin hikayesini barındırıyor. Bağımlılıklarına neyin neden olduğu, hangi zorluklarla yüzleştikleri ve nasıl iyileştikleri gibi aktarılan her deneyim, hikayeleri detaylandırıyor.

Facebook’un Yaratıcı Mağazası tarafından yaratılan kampanya Facebook, Instagram ve Messenger’da yayınlanacak kısa reklamları da içerecek. Belgeselci Andrew Renzi’nin de iş birliğiyle hazırlanan reklamlar 2 ay süreyle yalnızca ABD’de gösterilecek.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.