Facebook: “Samsung lansman kampanyasından memnun”

Reklamcılar daima Facebook reklamlarının bütçeleri için uygun bir değerde olup olmadığını konuşuyorlar. Yakın zamanda buna çok güzel bir örnek Samsung’dan geldi.

Facebook Global Marketing Solutions‘tan Carolyn Everson’ın Business Insider’s IGNITION konferansındaki açıklamalarına göre Samsung geçtiğimiz üç hafta boyunca (Apple iPhone 5’in lansmanını yaparken), Galaxy S III’ü piyasaya sunmak için 10 milyon dolar harcama yaptı ve Facebook sayesinde satışlardan 129 milyon dolar kazandı.

Everson bu konu hakkında: “Bu sadece üç haftalık bir lansman değil. Onlar bunun hakkında düşündüler, bir hayran kitlesi ve çok yönlü bir şekilde hedef kitlesini oluşturdular” dedi.

İnsanlar iPhone 5 hakkında konuşurken, Samsung da ilginin bir kısmını üzerine çekti ve kendinden bahsettirmeyi başardı. Everson: “Samsung lansmanını yapmak için özellikle Facebook’u seçti. Facebook reklamlarının işe yaramadığına dair söylentiler dolaşıyor. Ama ben kendimi Facebook’un çalıştırdığı datalar konusunda çok güvende hissediyorum” dedi.

Kaynak: Businessinsider

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.