Facebook reklamlarını kullandı, 31 ev sattı

İnşaat şirketi Nef, Facebook üzerinden tanıtım yaparak amacına ulaştı. E-ticarette markaların neredeyse ana mecrası haline gelen Facebook’un reklamlarını kullanan Nef’in bu stratejisi ve elde ettiği sonuçlar Facebook’un resmi sayfasında da bir başarı olarak lanse edildi ve yerini aldı.

Facebook bir başarı örneği olarak gösterdiği Nef’in sırrının görselliğe önem vermesi olduğunu vurguladı.

Sosyal medya iletişimi ve Facebook reklam satın alma çalışmalarını Plasenta Conversation Agency üzerinden yapan Nef, yaratıcı hedeflemeleriyle Facebook reklamları üzerinden 2013 yılında üç ayrı projeden toplam 4 ev, 2014’te ise altı ayrı projeden toplam 27 ev satmayı başardı.

Reklam yatırımlarında Nef projeleriyle ilgilenebilecek 36 farklı segment seçildiği açıklanırken, her proje için 146 farklı reklam içeriği oluşturulduğu kaydediliyor. Bunun sonucunda 5.000’e yakın kayıt toplanmış ve bu kayıtların 31’i satışa dönüşmüş. Nef Satış ve Pazarlama Direktörü Selçuk Çelik, “Nef, inovatif yöntemlerle rakiplerinde ayrılan bir şirket ve şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki Facebook, hedef kitlemizle konuşma sağlayacak verimli ve etkili bir ortam sağlıyor. Bizim onlara akıllı ve özel olarak tasarlanmış mesajlar iletmemize imkan veriyor” dedi. Facebook sayfasında, Nef’in hem News Feed‘i hem de sağ sütunu kullandığı kaydedilirken, Nef’in resmi Facebook sayfası üzerinden hedef kitleyle iletişime geçtiği ve projeler hakkında güncellemeler ve bilgiler verdiği vurgulandı.

Yapılan açıklamada, benzer bir satış etkisi yaratmak için geleneksel mecraların kullanılması durumunda harcanacak bütçenin 1/10’unun harcandığı belirtildi.

 

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.