artwork

Facebook Portal Anneanne ve Dedeler Günü için ITV ile anlaştı

1 sene önce

0

Facebook Portal, 3 Ekim Anneanne ve Dedeler Günü öncesinde büyükanne ve büyükbabalar ile torunları arasındaki bağı vurgulamayı amaçlayan bir kampanya başlattı.

Anneanne ve Dedeler Günü birçok ülkede kutlanıyor ancak Facebook’a göre; (İngiltere için) yaklaşık iki milyon anneanne ve dede, torunlarını yılda yalnızca bir kez görebiliyor.

1 Ekim’de platform, konuyu vurgulamak ve Portal’ın ITV ile bir medya ortaklığının parçası olarak bu iki nesli nasıl bir araya getirebileceğini göstermek için bir kampanya başlattı.

Kasım ayının ortasına kadar sosyal ve dijital kanallarda yayınlanacak olan reklamlarda, Ferne McCann, Ashley Banjo ve aileleri de dahil olmak üzere ITV’den yetenekler yer alacak. Portal’ın çocuklarının anneanne ve dedeleriyle nasıl iletişim halinde olduğunu paylaşacaklar. Ayrıca izleyenleri de bu özel günü aileleriyle birlikte kutlamaya teşvik edecekler.

TV, açıkhava, perakende, dijital ve sosyal medya kanallarında yayınlanacak kampanya, 19 Ekim’den itibaren taşınabilir akıllı ses ve kamera içeren yeni Facebook Portal ürünlerinin lansmanını destekleyecek.

Facebook Reality Labs Uluslararası Pazarlama Direktörü Aaron Hoffman: “Bazı insanlar yüz yüze anların gerçekleşmesini zorlaştıran mesafelerle hala kısıtlanıyor. Bu özellikle anneanne ve dedeler ile aileleri arasında geçerli. Bu nedenle bu Anneanne ve Dedeler Günü, Portal’ın fiziksel mesafeleri aşmaya nasıl yardımcı olabileceğini ve ITV’nin yanı sıra, nerede olurlarsa olsunlar her neslin birlikte anlamlı anlar yaşamaları için daha fazla fırsatı teşvik etmeye yardımcı olabileceğini göstermek istiyoruz.” dedi.

ITV Ticari Satışlar ve Ortaklıklardan Sorumlu Direktörü Mark Trinder şöyle ekledi: “ITV’nin en iyi yaptığı şey, farklı kuşaklardan izleyicileri, paylaşılan izleme deneyimleri için bir araya getirmektir. Bu nedenle birlikteliği ve bağlantıyı kutlayan Facebook Portal ile bu kampanyayı başlatmaktan heyecan duyuyoruz.”

Künye

Ajans: Abbott Mead Vickers BBDO

Yaratıcı Yönetmenler: Neil Shanlin, Michael Jones, Thomas Hazledine

Yaratıcı: Julia Merino

Sanat Yönetmeni: Anthony Eagle

Senin için
Tümünü göster
iPhone’un çekim kalitesi Hintli film yönetmenini etkiledi

Apple, Hindistan’da yaratılan ilk “iPhone’la çekilen”, 30 dakikalık Bollywood tarzı...

Purina, Felix ve Robbie Williams’ı bir araya getirdi

Purina’nın heyecanlı kedisi Felix ve Robbie Williams’ı bir araya getiren proje kapsamında ünlü...

Babanız elektrikli otomobil alırsa…

Kevin Bacon ve kızı, eğlenceli Hyundai Ioniq 6 reklamı için...