Facebook Messenger aramaları uygunsuz sonuçlar çıkarabilir

5 sene önce

0

Campaign, kullanıcıların Facebook Messenger uygulamasında yaptıkları aramalarda beklenmedik ve uygunsuz sonuçlarla karşılaşabileceklerini ortaya çıkardı.

Messenger uygulamasını kullanışlı bir rehbere dönüştürmeyi amaçlayan Facebook, kullanıcıların şirket botlarını veya tüm şirket sayfalarını rahatlıkla bulabilmeleri için aramaları güçlendirdi.

Ancak herhangi bir telefon numarasını aramak istediğinizde karşınıza uygunsuz içerikli sayfalar çıkabilir. Tıpkı Campaign’in yaptığı denemede karşısına çıkan sayfalar gibi. Bu sayfalar da yaygın olarak tanınan şirketlerle yan yana çıkıyor.

Başka bir denemede de arama motoruna “girls” kelimesi yazan Campaign’in karşısına Educate Girls gibi kar amacı gütmeyen bir kurumun sayfası ile beraber daha fazla uygunsuz içerikli sayfa çıkıyor.

Campaign, Facebook’la iletişime geçmeye çalıştı ancak şirket yorum yapmayı reddetti. Daha sonra da platformun ilkelerini ihlal ettiğini ileri sürerek aramalarda ortaya çıkan uygunsuz sayfalardan üçünü kaldırdı. Buna rağmen bu tarz sayfalar aramalarda çıkmaya devam ediyor.

Senin için
Tümünü göster
Twitter marka güvenliği parametrelerini geliştiriyor

Marka güvenliği Twitter’da Elon Musk’tan sonra da birincil öneme sahip...

Ascential ikiye bölünüyor, Philip Thomas CEO olacak

Cannes Lions sahibi Ascential ikiye bölünüyor; Duncan Painter ve Philip...

Yeni web sitemizin relansmanı için bir ilke imza attık

Campaign Türkiye olarak yenilenen yüzümüz için exclusive bir kampanya oluşturduk...