Facebook Circles İstanbul ve Ankara’da

 

Facebook, Türkiye’deki ilk iki Developer Circles’ı İstanbul ve Ankara’da hayata geçirdiğini duyurdu. Bugün itibariyle, bu iki şehirde yaşayan geliştiriciler yerel geliştirici topluluklarına katılabilecek, diğer geliştiricilerle işbirliği yapabilecek ve hem çevrimiçi hem de çevrimdışı ortamda geliştirici araçları ve Facebook’un ürünleri hakkında bilgi sahibi olabilecekler.

Facebook, dünyadaki tüm geliştiricilerin bilgiye erişmelerine, bilgi paylaşımında bulunmalarına ve yerel geliştiricilerle işbirliği ve kodlama yapmalarına yardım etmeyi amaçlayan Developer Circles programını ilk kez Nisan 2017’de faaliyete geçirmişti.

Türkiye’deki Developer Circles programı hakkında konuşan Facebook Ortadoğu ve Kuzey Afrika Stratejik Geliştirici Programları Yöneticisi Walied Elamien, şunları söyledi:

“Developer Circles ile hedefimiz, yerel toplulukları teknik bilgi karşılığında desteklemek… İster nasıl kod yazacağını öğrenen bir öğrenci, ister bir fikri gerçeğe dönüştürmek isteyen bir geliştirici, isterseniz en son teknoloji güncellemelerini araştıran deneyimli bir kodlayıcı olun, Developer Circles tüm geliştiricilere yardımcı olmak için tasarlandı.

Önümüzdeki dönemde, TOBB ve Habitat işbirliğiyle açmayı planladığımız girişimcilik merkezi de dahil olmak üzere hayata geçireceğimiz bir dizi girişimle, Türkiye’deki yatırımlarımızı genişleterek yerel toplulukları desteklemeye devam edeceğiz.”

Facebook fintek alanı dahil bir çok alanda aktif kullanılan bir mecra. Campaign Türkiye olarak zaman zaman ilgili haberleri sizlerle paylaşıyoruz.

 

Yapı Kredi’den global başarı hikayesi

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.