Facebook, Audience Network’ü etkileşimli oyun reklamlarına açıyor

Mobil oyunlardan daha fazla para kazanmak isteyen Facebook, mobil reklam platformu ‘Audience Network’e oynanabilir etkileşimli reklamları getiriyor.

Facebook, kullanıcıların mobil oyunların kısa versiyonlarını denemesini sağlayan reklam türünü ağustos ayındaki haber akışına getiriyor. Sosyal medya devi, oynanabilir reklamları test eden kullanıcıların yeni mobil oyunları açma olasılığının, diğer reklamları gören kullanıcılara kıyasla %60 daha fazla olduğunu söyledi. Facebook, oynanabilir reklamları hem ödüllü video reklam hem de ‘interstitial’ reklam formatında Audience Network’e ekleyecek. 

Facebook ayrıca yeni ölçüm araçları sunuyor. Bu araçlar kullanıcıların reklamlarla ne zaman etkileşime girdiğini, reklamı ne kadar etkin kullandığını ve giden trafiği izlemeyi sağlayacak. Facebook’a göre bu araçlar reklamcılara oyun geliştirmede yardımcı olacak.

Mobil adtech firması PubMatic Kurumsal Gelişim Başkan Yardımcısı Paulina Klimenko, bu ölçütlerin yalnızca bir uygulama içinde reklamveren oyun geliştiricileriyle alakalı olduğunu söyledi. Klimenko, bu nedenle marka reklamverenlerin görüntülenebilirlik ve tamamlama gibi farklı ölçütlere bakmaları gerektiğini de sözlerine ekledi.

Bu teklifi büyütmeye yardımcı olmak için, Facebook, reklamverenlerin Facebook’ta zaten kullandıkları oynanabilir dosyaları platformda kullanmasına olanak tanıyacak zip dosyası ve dikey video desteği sunacak.

Facebook’a göre, yeni ölçüm araçları, zip dosyaları ve dikey video desteği gelecek haftalarda kullanılabilir olacak.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.