Facebook abonelik testini genişletiyor

Facebook abonelik testine 28 yayıncıyı daha katacağını ve üyelik araçlarına yapacağı birkaç güncellemeyi duyurdu.

Facebook Kasım ayında yayıncıların Instant Articles’da kullanabilecekleri abonelikler için bir ödeme duvarı geliştirdiğini duyurmuştu.

Üyelik araçlarını çok sayıda yayıncı tarafından ulaşılabilir kılmak adına geliştirme zamanını 4-8 haftadan 1-2 haftaya indiren Facebook, yayıncıların Facebook’ta Instant Articles ile bir ödeme duvarını uygulamaya koymalarını kolaylaştırmak için Instant Articles ödeme duvarını üçüncü taraf ödeme duvarı sağlayıcılarına entegre ediyor.

Facebook ayrıca, henüz üyeliği olmayan okuyucularla daha derin bir ilişki kurmak isteyen yayıncılar için bir yayıncının, okuyucunun e-posta adresini paylaşması halinde okumaya devam etmesine izin veren bir özelliği test ediyor.

Yayıncılara mevcut abonelerini daha iyi koruma konusunda yardım etmenin de önemli olduğunun farkında olan Facebook, bu alandaki çalışmalarını paylaştı. Buna göre Facebook:

  • Mevcut abonelere ücretini ödedikleri içerikleri daha çok gösterecek ve yayıncıların abonelerine Facebook üzerinden doğrudan ulaşmalarının yollarını sunacak.
  • Yayıncıların abonelerine doğrudan ulaşmalarına ve abonelerine değerlerini hissetmelerine yardımcı olmak adına, yayıncıların sadece abonelerini hedefleyen gönderiler oluşturmalarını sağlayacak bir özelliği test ediyor.
  • Facebook Analytics’i Facebook’taki kitlelerini daha iyi anlamak ve geliştirmek isteyen aboneliğe dayalı yayıncılar için daha kullanışlı hale getirmek adına yayıncılar ile birlikte çalışıyor.

Bunların dışında Facebook, yeni aboneleri, yayıncının sayfasını takip etmeye teşvik eden ve o yayıncının içeriklerini Haber Kaynağı’nda daha çok görmelerini sağlayan bir karşılama ekranıyla, bir yayıncının sayfasını takip eden yeni abonelerin oranını %54’ten %94’e yükseltti.

Üyelik modellerine dayanan yayıncıları da desteklemek isteyen Facebook, Aralık ayı itibarıyla okuyucuların doğrudan Facebook üzerinden ödeme yaparak bu tür haber yayıncılarını desteklemelerini sağlayan bir ürün de test edecek.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.