artwork

Evian, Ronaldo’nun yarattığı krizi lehinde kullandı

2 sene önce

0

Portekizli futbol yıldızı Cristiano Ronaldo, 14 Haziran Pazartesi günü düzenlenen basın toplantısında Coca-Cola’nın hayranı olmadığını hareketleriyle açıkça ifade etmişti. Basın toplantısında önüne yerleştirilmiş iki Coca-Cola şişesini itip onun yerine Portekizce “agua” diye bağırarak bir şişe suyu havaya kaldırışına, en azından bir su markası dikkat çekti.

Evian, pazartesi günü Euro 2020 basın etkinliğinde meydana gelen olayın videosuyla birlikte şöyle bir tweet attı: “Kendimiz daha iyi ifade edemezdik!”

ESPN’e göre, sağlık bilincine sahip Juventus’ta forma giyen futbolcunun kola içmekten kaçınması, Coca-Cola’nın piyasa değerinde 4 milyar dolarlık bir düşüşle aynı zamana denk geldi. Ancak hisse fiyatındaki düşüşün çoğu, Ronaldo’nun basın toplantısı başlamadan önce olmuştu.

Dünya Sağlık Örgütü ayrıca perşembe günü attığı tweet’te Ronaldo’yu destekledi; onun bu hareketini, Twitter takipçilerini nasıl sağlıklı ve formda kalacakları konusunda eğitmenin bir yolu olarak kullandı.

Ronaldo’nun eylemi, belki diğer oyunculara da basın davetlerinde marka yerleştirme ile ilgili kendi görüşlerini ifade etme konusunda ilham vermiş olabilir. Salı günü Manchester United orta saha oyuncusu Paul Pogba, önüne komuş olan bir şişe Heineken 0.0 alkolsüz birayı kaldırdı. Bir Müslüman olan Pogba için alkol yasaktır.

Senin için
Tümünü göster
Michael Jordan’ın Nike ile olan sponsorluk anlaşması film oluyor

Nike’ın eski yöneticisi Sonny Vaccarro’nun hayatını işleyecek olan film, basketbol...

Disney 100. yılını sürükleyici bir deneyimle kutluyor

Walt Disney Company, 100. yıl dönümü için sürükleyici bir deneyim...