Evian büyüdü, bebeklerin yerini yetişkinler aldı

2009 yılında yayımlanan bebekli “Live Young / Genç Yaşa” reklamlarının ardından su markası Evian büyüdü, yeni kampanyada bebeklerin yerini genç yaşamak isteyen yetişkinler aldı.

Çıkışından yaklaşık on yıl sonra Evian bebeklere veda etti ancak global olarak büyük ses getiren “Live Young” kampanyası devam ediyor. Kampanyanın yeni ayağında Maria Sharapova ve Madison Keys gibi isimler “Korkusuz yaşamak istiyorum. Genç yaşamak istiyorum” söylemiyle markanın duruşunu ortaya koyuyor.

Evian’ın bebekli ikonik reklamları tüm dünyada büyük ilgi görmüş, hatta patenli bebekler videosu “en çok izlenen viral reklam” olarak Guinness Dünya Rekorları’na girmişti. Bu reklamların ardından Evian, Amerika’daki pazar payını hızla büyütmüş, ünlü su markalarından birine dönüşmüştü.

Evian’ın Kuzey Amerika Pazarlama Yöneticisi Olivia Sanches, yeni hedefleme çalışmalarıyla ilgili “Kreatif çalışmalarımızla ilgili büyük bir yenilik yapmak istedik. Evian’ı üne kavuşturan, kültürel olarak anlamlı, konuşulacak bir kampanya başlattık. Tüketicilerimizin hayata bakışlarından ilham aldık. Onların çok yönlü ve ilham verici kişilikleri, kendi yollarını çizmeleri bizi harekete geçirdi. Marka temsilcilerimiz olan Maria Sharapova ve Madison Keys sadece harika sporcular değiller, farklı tutkuları da var” yorumunda bulundu.

Yakın bir zamanda Evian’ın marka yüzlerine model ve aktör Luka Sabbat da eklenecek.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.