artwork

Evden yapılan tezahürat stadyumda yankılandı

10 sene önce

0

Tunuslu futbol takımı C.S Hammam-Lif için sezonun son maçı oldukça önemliydi. Birinci ligde kalabilmek için kazanması gerekiyordu. Bunun için de taraftarlarından gelecek olan desteğe ve motivasyona ihtiyacı vardı.

Buna rağmen güvenlik nedeniyle Tunus hükümeti, tüm profesyonel futbol ligi maçlarını seyircilere yasakladı ve takımlar sessiz ve boş bir stadyumda oynamak zorunda kaldı.

Bu zorluğun üstesinden gelmek için Memac Ogilvy Tunusia ajansı, 40 dev hoparlöre bağlanmış mobil bir uygulama yarattı. 12th Man adındaki bu uygulama, taraftarlar maçı televizyondan canlı olarak izlerken takımlarına tezahürat yapmalarına olanak sağladı.

Uygulamadaki ikona tıklayan taraftarlar bağırmak, alkışlamak, marşlar söylemek gibi daha pek çok şekilde takımlarını destekleyebildi. Stadyumdaki tezahürat sesleri, taraftarlar ikona tıkladıkça daha da yükseldi.

Cannes-Lions Yaratıcılık Festivali‘nin mobil kategorisinde Gümüş Aslan alan bu uygulama, 93.100 taraftarın desteğini aldı ve maçı kazanması için takıma gereken desteği vermede başarılı oldu.


Kaynak: Cannes Lions

 

 

Senin için
Tümünü göster
M&M’s şekil değiştirdi

Maya Rudolph, bildiğimiz M&M’s’leri “çikolata kaplı midye”lere dönüştürdü...

Facebook’un kullanıcı sayısı 2 milyara ulaştı

Facebook’u günlük olarak kullanan insan sayısı 2023’ün Aralık ayında ortalama...

PepsiCo’nun yeni içeceği Starry NBA’in resmi içeceği oldu

PepsiCo’nun yeni içecek markası Starry, Kuzey Amerika’da NBA, WNBA ve...