Eurosport sporseverleri sosyal medya yarışmasına davet ediyor

Eurosport sporseverleri #havayagir etiketi ile yeni sosyal medya yarışmasında olimpiyat oyunlarını kutlamaya davet ediyor.

Eurosport sporseverleri sosyal medya yarışmasına davet ediyor

Türkiye’de Olimpiyat Oyunları’nın yeni yayıncısı olan spor kanalı Eurosport, PyeongChang 2018 Kış Oyunları’na geri sayımın başladığı şu sıralarda ülke çapında bir yarışma başlattığını duyurdu.

Bu interaktif yarışma, Türkiye’den sporseverleri Olimpiyat Oyunları’na duydukları tutkuyu göstermeye çağırıyor ve resmi yarışma etiketi olan #HavayaGir etiketi ile favori olimpik sporlarını taklit ederek sosyal medyada paylaşmaya davet ediyor.

Başarılı sunucu Burcu Esmersoy, dün kendi favori olimpik oyununu canlandırarak meydan okuduğu  #HavayaGir videosunu paylaşıp, yarışmayı resmen başlattı.

Saygı, dostluk ve mükemmellik gibi Olimpiyat değerlerine dokunan #HavayaGir, spor tutkusunu göstermek için atlet olmaya gerek olmadığı inancını benimseyen ilgi çekici, eğlenceli ve paylaşılabilir bir sosyal medya kampanyası. Sporseverler; basketbol, snowboard veya masa tenisi gibi hangi spor dalı olursa olsun, favori Olimpiyat sporunu spor ekipmanı kullanmadan taklit eden videoları çekip, yarışma etiketi olan #HavayaGir ile sosyal medyaya (Twitter, Facebook, Instagram) yüklemeye davet ediliyor.

Discovery Network Türkiye Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Lydia Fairfax konuyla ilgili olarak “Spor, insanları, aileleri ve ulusları sıra dışı bir tutku ile birleştiren benzersiz bir güce sahip.” dedi ve “2018 Kış Olimpiyatları’nın başlangıcı için yapılacak olan geri sayım, ancak sporun herkes tarafından ulaşılabilir ve açık olacağı, olimpiyat ruhunu Türk sporseverler ile buluşturan, interaktif ve eğlenceli bir yarışma ile mümkün olabilirdi. Bu yarışma, PyeongChang’de milli sporcularını görmeyi dört gözle bekleyen Türk sporseverlerin Olimpik ruhunu tetikleyeceğini umduğumuz gerçek anlamda bir sosyal kampanyadır.” diye ekledi.

Whitefest’e iki kişilik davetiye

#HavayaGir etiketiyle gerçekleşen yarışma, Eurosport’un Olimpiyat Kış Oyunları geri sayımı süresince aktif olup, 15 Ocak 2018’de sonlanacak. Yerel sporcular, fenomenler ve Discovery Networks temsilcileri, en iyi gönderiyi seçmek için bir panel oluşturacak ve kazananlar, birçok sanatçı eşliğinde, birbirinden güzel etkinlikler ile Uludağ’da yapılacak olan gençlik festivali Whitefest’e iki kişilik davetiye kazanacak.

Yarışma hakkında daha ayrıntılı bilgi için tr.eurosport.com web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.