Etki yaratan kişilerle aranan samimiyet bulunuyor

İçim Labne sevgililer gününde Refika’nın yer aldığı bir dijital kampanya düzenledi. Önceki reklam kampanyasını da destekleyecek şekilde tasarlanan dijital kampanyada YouTube canlı yayınında Refika Labne kullanarak özel reçeteler hazırladı. Bir yandan tarifleri hazırlayan Refika, chat ile etkileşime girdi, sohbet etti, soruları yanıtladı. Refika ile birlikte tarifleri uygulayanlar 2 adet tablet ve Refika’nın özel hazırladığı hediyeleri kazanma şansı elde etti.

Markaların etkileşime önem vermeye başladığını biliyoruz. Her geçen gün çeşitli örneklerle elimizdeki argümanlar çoğalıyor. Bir yandan anlıyoruz ki artık etki yaratan kişiler (influencers) ağırlıklarını ciddi anlamda arttırdı. Kitlelerinin gücüyle ayakta kalmayı başarabildikleri için markalar da onların diline yani internet ortamının samimiyetine ısındı, artık dahil olmakta da güçlük çekmiyor. Video boyunca kamera önünden ve arkasından halleri hem duymamız hem de görmemiz ürüne ve markaya karşı hızlı bir ısınma sürecine itiyor bizi. Yalnız İçim Labne özelinde değil elbette, markalar doğru şekilde kendilerini bu alana dahil ettiğinde güzel görüntülerin oluştuğu görülüyor.

Dijital pazarda en güzel örnekleri oyun sektöründe görüyoruz. Artık oyun basınına bedava dijital oyun anahtarı yollamayacağını, etki yaratan kişilerle çalışacağını açıklayan markalar olduğunu biliyoruz.

“Boş zamanlarımda bende böyle aktiviteler yaparım, bende bu kıyafeti giyiyorum.” Tadında samimiyeti bol ifadelerin yer aldığı kampanyaların ne derece fayda sağladığına da yakın zamanda tanık olduk. Fornite en güzel örneklerden biri…  

 

Önceki yazılarımızın birinde Vestel’in sponsor olduğu yarışmadan bahsetmiştik.

 

Sosyal medya mecralarını doğru kullanan, etki yaratan kişilerle odaklı birliktelikler yürüten, Akdeniz insanı olmaya gayret eden ve etkileşime giren markalar artık çok daha  etkili oluyor, samimi algılanıyor.

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.