Eti’nin Sarı Bisiklet’i herkesi harekete çağırıyor

Eti, bisikletin popülerliğini artırmak için yeni bir sosyal sorumluluk projesiyle karşımıza çıkıyor: Sarı Bisiklet.

Proje her yıl farklı bir ilde yürütülecek. Bu yıl Eskişehir’de start alan proje kapsamında bisiklet kullanımının yaygınlaştırılması için ilköğretim okullarında bisiklet eğitimleri veriliyor. Üniversitelerde, öğrencilerin hem fiziksel aktivitede bulunmalarını sağlamak hem de kampüs içi ulaşımlarını kolaylaştırmak üzere ücretsiz sarı bisiklet uygulaması gerçekleştiriliyor.

Mobil tamir aracı ise balkonda, depoda bekleyen, bakıma ihtiyacı olan bisikletler için şehrin sokaklarında gezerek, ücretsiz bisiklet tamiri yapıyor. Özellikle ev hanımlarını bisiklete binmeye özendirmek amacıyla başlatılan semt pazarları uygulamasıyla da arzu edenlere alışveriş poşetlerini bisiklet sepetine koyarak evlerine ücretsiz üç tekerlekli sarı bisiklet ile gitme imkanı sağlanıyor.

Projenin reklam filminde Sarı Bisiklet, hareketsiz insanları harekete çağırıyor. Mesela televizyon başında oturan çifti, altın günündeki kadınları, tavla oynayan kahve ahalisini ve bilgisayar başındaki çocukları…

Günden güne artan hareketsizliğe bir alternatif olarak başlayan projenin ilk ayağı Eskişehir’de gerçekleşecek. Önümüzdeki yıllarda tüm Türkiye’ye yayılması beklenen Eti Sarı Bisiklet Projesi yediden yetmişe herkesi yeniden bisikletle buluşturmayı hedefliyor.

Künye

Reklam ajansı: Güzel Sanatlar / Saatchi & Saatchi

Reklamveren: ETİ

Reklamveren Yetkilileri: Merve Erdebil, Ebru Özgökalp

Yaratıcı Yönetmen: Hakan Seyrek

Yaratıcı Grup Başkanı: Latif Çetinkaya, Ümit Şen

Yaratıcı Ekip: Mustafa Oral, Damla Akçay, Turgut Direnoğlu, Burcu Çeliksap, Gökhan Akgündüz, İrem Kırbıyık, Bora Tayyar

Müşteri İlişkileri: Özge Öncül, Buket Arca, Çisil Akoğul

Stratejik Planlama: Yelda Aktuna, Zeynep Demirci

Medya Planlama / Satınalma: MG-Initiative

Ajans Yapımcısı: Neslihan Ateş, Ferhat Düzlü

Yapımevi – Yönetmen: Dijital Sanatlar – Can Ulkay

 

 

Bunları da beğenebilirsin
1 yorum
  1. şenol çamlice diyor

    öncelikle sizlere çok teşekkür ederim güzel türkiyemizde böyle kampanyalarla insanları teşfiklerinizden dolayı başarılarınızın devamını diler.hayırlara vesile olmasını dilerim.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.