Eti Crax yeni reklam filmleri ile hem eğlendiriyor hem öğretiyor

Eti Crax yeni reklam filmleri ile hem eğlendiriyor, hem crax’lamaya çağırıyor. Reklamda, gençlere “sürrealizm” ve “future perfect tense”in ne olduğu anlatılıyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

Gençler için zalim olan konuları ele alıp eğlenceli hale çeviren kampanyanın ilk iki filmi dijital ortamlarda yayınlandı.

Future Perfect Tense nedir?

Çoğu zaman karıştırılan ve zor bir tense olan Future Perfect Tense’i ele alan reklam filmi, eğlenceli bir şarkıyla anlatıyor. Future Perfect Tense’in kalıplarını kullanarak basit anlamlarla Crax’lı cümleleri gördüğümüz bu reklam filmi hem tense’i öğretiyor hem de Crax ile eğlendiriyor. Future Perfect Tense ile ilgili belli cümleler kuran gençler Crax ile bağdaştırarak anlatıyor; ” I will have eaten Crax (Crax yemiş olacağım), I will have eaten more Crax (daha fazla Crax yemiş olacağım), You will have finish Crax (Crax’ını bitirmiş olacaksın)” gibi cümlelerle film Future Perfect Tense’i öğretiyor. Filmin sonundaysa izleyicilere “neyi Craxlayalım  yorum at söyle” diyerek kampanyanın devam filmleri için fikir istiyor marka.

 

Sürrealizm nedir? 

Sürrealizmin ne olduğunu eğlenceli bir şarkıyla anlatan reklam filmi merak edilen bir konuya daha açıklık getiriyor. “Konuyu kastırmadan anlatıyoruz” diyen marka gençlerin aklını karıştıran bu akıma örnekli anlatımıyla açıklık getiriyor. Sürrealizm akımının tarihine değinen reklam filmi geçmişte ufak bir yolculuğa çıkartıyor. “İnce bacaklı kocaman filler, saksafon kafalı dev bülbüller, eriyip akmış metal saatler… Böyle tuhaf şeyler yapar sürrealistler” diyen reklam filmi sürrealistlerin kim olduğunu anlatıyor. Sürrealizmin tarifini de yapan gençler filmin sonunda yine herkesi “hangi konuda Crax’layalım” diyerek yorum atmaya çağırıyor.

 

Künye:

Reklamveren: Eti

Reklam Ajansı: Kompüter

Prodüksiyon: Autonomy

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.