Ericsson global üst yönetim kadrosunda değişiklik

Ericsson (NASDAQ: ERIC) bugün yapılan bir açıklamayla Rafiah İbrahim Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Ortadoğu ve Afrika Başkanı görevini bırakarak, CEO Börje Ekholm’ün danışmanlığını üstleneceğini duyurdu. 1 Nisan 2017’den bu yana şu anki pozisyonunda bulunan Rafiah İbrahim, 31 Ağustos 2019 tarihinde yeni görevine başlayacak. İbrahim, Ericsson yönetiminden de aynı tarih itibarıyla ayrılacak.

Ericsson Başkanı ve CEO’su Börje Ekholm, konuyla ilgili şunları kaydetti: “Rafiah, satış ve servis organizasyonumuz için son derece önemli bir lider. Son olarak Ortadoğu ve Afrika gibi iki önemli pazarı başarıyla birleştiren Rafiah, müşterilere sunduğumuz değeri artırıp faaliyetlerimizin ölçek ve verimliliğini korurken, aynı zamanda sağlam bir operasyonel yapı oluşturmamızı sağladı. Ayrıca Rafiah’ın çalışmaları, kısa bir süre önce duyurduğumuz 5G anlaşmalarından da görülebileceği üzere, bölge genelinde müşterilerimizle daha sağlam ilişkiler kurulmasını mümkün kıldı. Yönetim ekibimizin değerli bir üyesi olan Rafiah ile yeni görevinde de birlikte çalışmayı sürdürecek olmaktan memnuniyet duyuyorum.”

Ericsson bünyesine 1996 yılında katılan Rafiah İbrahim, şirket genelinde çeşitli yönetim pozisyonlarında çalıştıktan sonra, 5 yıl önce bölge yönetimine getirildi. Yeni görevine başlayana dek bölgesel çalışmalara yön vermeye devam edecek olan Rafiah, ardından danışman rolü üstlenerek güçlü müşteri ilişkileri konusuna odaklanacak.

Ericsson, Rafiah’dan görevi devralacak yönetici arayışlarına başladı.

 

ERICSSON HAKKINDA

Ericsson, iletişim hizmet sağlayıcılarının, bağlantılığın sunduğu imkanlardan azami ölçüde yararlanmasını sağlamaktadır. Şirketin Ağlar, Dijital Hizmetler, Yönetilen Hizmetler ve Yeni İş Alanları gibi faaliyet alanlarını kapsayan portföyü, müşterilerin dijital dönüşümüne yardımcı olmak, verimliliklerini artırmak ve yeni gelir akışlarına ulaşmalarını sağlamak amacıyla tasarlanmıştır. Ericsson’un inovasyon alanında yaptığı yatırımlar, telefon ve mobil geniş bandın dünya çapında milyarlarca insana ulaşmasını sağlamıştır. Ericsson hisseleri Nasdaq Stockholm ve Nasdaq New York borsalarına kotedir.

 

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.