Endeavor Derneği’nde yeni dönem

Türk iş dünyasının önde gelen isimleri tarafından kurulan, ekonomik gelişime katkı sağlamak amacıyla etkin girişimcileri tespit edip destekleyen Endeavor Etkin Girişimciliği Destekleme Derneği, 4. olağan genel kurul toplantısını bugün Swissotel’de gerçekleştirdi. Genel kurulun ardından yapılan yönetim kurulu toplantısında Murat Özyeğin, 2013-2014 dönemi başkanı olarak tayin edildi. Beş yeni üyesi ile 18 kişiye ulaşan Endeavor Yönetim Kurulu, Türkiye’nin önde gelen fikir önderleri ve girişimcilerinden oluşuyor.

Murat Özyeğin, Özcan Tahincioğlu

Nisan 2009-Nisan 2013 Endeavor Yönetim Kurulu Başkanlığını yürüten Özcan Tahincioğlu, girişimciliğin sürdürülebilir ekonomi için önemini vurguladığı açılış konuşmasında, “Türkiye’nin yıldızının parladığı bu dönemi verimli değerlendirmek için girişimcilerimizin önünü açmak tüm iş dünyasının görevidir” dedi. Toplantıda, yönetim kurulunun 18’e çıkarılması, yönetim kurulu bünyesinde yer alacak icra kurulunun çalışma modeli, Endeavor faaliyetlerini somutlaştırmak, derinleştirmek ve yaygınlaştırmak gündem maddeleri arasında yer aldı.

Genel kurul sonucunda Y. Ali Koç, Alp Saul, Bülent Çelebi, Ebru Özdemir, Ferit F. Şahenk, Hayri Çulhacı, Işık Keçeci Aşur, Mahmut L. Ünlü, Murat Özyeğin, Mustafa Say, Özcan Tahincioğlu, Suzan Sabancı Dinçer ve Vuslat Doğan Sabancı ile devam eden yönetim kuruluna beş yeni üye daha katıldı. Cansen Başaran Symes, Emre Kurttepeli, Selçuk Yorgancıoğlu, Sina Afra ve Ümit Boyner bu yıl ilk kez  Endeavor Türkiye Yönetim Kurulu’nda görev alacak.

 

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.