En iyi markalı içerik filmleri bu festivalde!

Campaign US ve PRWeek bir araya gelerek, pazarlama endüstrisinin en iyi sinematik hikaye anlatımlarını kutlamak üzere ilk Brand Film Festival’ı organize etti. Mayıs 2016’da New York’ta yapılacak olan festival, Vine’lar ve YouTube videolarından uzun formlu belgesellere kadar, yılın en sanatsal, yaratıcı ve etkili markalı içerik filmlerini sergileyecek.

Festival için başvuru süreci 22 Şubat 2016’ya kadar sürecek, sonrasında reklam, dijital, yapım, film, PR ve medya dünyasından önemli isimleri içeren jüri tarafından en iyi filmler seçilecek. Katılım detayları ve başvuru kitine buradan ulaşılabilir.

Jüri CPG, spor, sağlık hizmeti ve sürdürülebilirlik gibi farklı sektörlerde; belgesel, hayvanlar, duygusal anlar ve komik anlar gibi markalı eğlencede; viral ve kullanıcı tarafından üretilen içerik gibi bağlılık metriklerinde ve düzenleme, yönetim, senaryo, yabancı dil ve sessizlik gibi beceri kriterlerinde en yaratıcı başvuruları gözden geçirecek.

Campaign US’in Yayın Yönetmeni Douglas Quenqua ve PRWeek’in Global Editoryal Yöneticisi Steve Barret da juride yer alacak. 6 saniyeden 60 dakikaya kadar farklı uzunluktaki en iyi filmler Mayıs ayındaki gala etkinliğinde gösterilecek.

“En iyi ya da en kötü için, reklam ve eğlence arasındaki çizgi uzun zamandır yok oldu” diyen Quenqua sözlerine, “Markalı içeriğin sanat olabileceği, izlenmeye kendi erdemlerinin takdir edilmeye değer olduğu fikrini ciddiye alan festival için doğru bir zaman. Bu bir başka ödül töreni değil, gerçek bir film festivali” diyerek devam etti.

 

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.