Elon Musk PR departmanına gerek duymuyor

CEO Elon Musk, Tesla için tekrar PR departmanı kurulmayacağını açıkladı.

Yıllardır basında sıklıkla yer alsa da Tesla diğer otomobil üreticilerine kıyasla her zaman daha küçük bir halkla ilişkiler (PR) departmanına sahipti. Tesla 2020’de büyük bir otomobil üreticisi ve dünyanın en değerli otomotiv şirketi haline geldiğinde PR departmanının da şirket ile birlikte büyüyeceği bekleniyordu. Tesla ise tam tersini yaparak ekim 2020’de PR departmanını tamamen sonlandırdı.

Şu an değeri 600 milyar doların üzerinde olan şirketin PR departmanını tekrar kurma zamanının geldiği  şirketin destekçileri tarafından söyleniyordu. PR departmanının kapatılmasının üzerinden bir yıl geçmişken, CEO Elon Musk Twitter üzerinden konuyla ilgili yorum yaptı.

28 Nisan günü yatırımcı Gary Black, Twitter üzerinden Elon Musk’a “Tesla lütfen bir PR çalışanı işe almayı düşünebilir mi? Tesla şimdiye kadar iyi bir iş çıkardı ancak FSD’nin gelmesi, Çin ve Avrupa’nın büyümesi ve rakiplerin belirgin bir pazar lideri olarak Tesla’yı eleştirmesi ile riskler daha da arttı.” yazdı. Elon Musk, Black’e “Diğer şirketler reklam ve kamuoyunu manipüle etmek için para harcıyor, Tesla ürüne odaklanıyor. Halka güveniyorum.” yanıtını verdi;

Elon Musk’ın yanıtına bakılırsa Tesla’nın yakın zamanda yeni bir PR departmanı olacak gibi görünmüyor.

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.