Elidor hayallerine giden yolda 500.000 genç kadının yol arkadaşı

Genç kadınların potansiyeline inanan Elidor, ‘Kendi Yolumuzda’ projesi ile hayallerine ulaşabilmeleri için yolculukları boyunca onların yanında olduğunu gösteriyor.

Türkiye’nin bir numaralı şampuan ve saç kremi markası Elidor*, 2021 Mart ayında Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG) ve Udemy iş birliğiyle başlattığı “Kendi Yolumuzda” projesi aracılığıyla yıl sonuna kadar 500 bin genç kadına hayallerine giden yolda destek olmayı hedefliyor. 

Her 10 genç kadından 6’sı hayallerine giden yolda engellerle karşılaşıyor

Elidor’un yürüttüğü güncel araştırmanın çıktıları, ülkemizde her on genç kadından altısının hayalleriyle arasında engeller olduğunu ortaya koyuyor. Elidor, “Kendi Yolumuzda” projesinin etkisini Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG), Udemy, Uluslararası Kadın Araştırmaları Merkezi (ICRW) ve son olarak Migros iş birliği gibi değerli kurum ve kuruluşlarla yaptığı ortaklıklarla güçlendiriyor.

Genç kadınlarla kendi yolumuzdayız, onlara inanıyoruz

Unilever Saç Bakım Kategorisi Pazarlama Müdürü Gizem Erbaş, “Kendi Yolumuzda” projesi ile ilgili düşüncelerini şöyle ifade ediyor:
“2021 hedeflerimizden biri yıl sonuna dek 500.000 genç kadını desteklemek ve bu amaç bizi çok heyecanlandırıyor. Şimdiye dek on binlercesinin hayatına dokunduk. Tüm genç kadınların potansiyeline inanıyor, hayallerinin her birinin ne kadar kıymetli olduğunu biliyoruz. Bu farkındalık ile onların değerli yolculuklarında yol arkadaşı olma sorumluluğunu keyif ve azimle üstleniyoruz.”

Değerli iş birlikleriyle genç kadınların yanındayız

Erbaş bu kapsamda gerçekleşen projelerini şöyle anlatıyor:
“TOG aracılığıyla 200 genç kadına üniversite eğitimleri boyunca burs imkanı tanıdık. Udemy eğitim videolarına indirimli olarak erişim olanağı sunduk. 45.000’i aşkın genç kadın bu eğitimlerden faydalandı.

Migros iş birliğimizde ise Migros’a özel şişe tasarımı ile 100.000 adet Elidor ürettik. Bu şişelerde başarılarıyla ilham veren üç genç kadının; ülkemizin dünya şampiyonu ilk milli atleti Mizgin Ay, Türkiye’nin ilk kadın milli dalga sörfü sporcusu Aleyna Hadımoğlu ve avukat olmaya hazırlanan üniversite öğrencisi Emine Yiğci’nin görsellerine yer verdik. Ürün gelirlerini TOG burslarına bağışladık.

“Kişisel gelişim için adım adım kendi yolumuzdayız”

Erbaş, eğitim dışında kişisel gelişime de önem verdiklerinin altını çiziyor:
“Genç kadınlar için 7 videodan oluşan bir kişisel gelişim serisi tasarladık. Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG) ve Uluslararası Kadın Araştırmaları Merkezi (ICRW) uzmanlığıyla hazırladığımız, çevrim içi ve ücretsiz olarak yayımlanan bu kişisel gelişim rehberi “Adım Adım Kendi Yolumuzda”, genç kadınları hayallerine giden yolda ihtiyaç duydukları mentorlarla buluşturuyor. Moderasyonunu Cansu Canan Özgen’in üstlendiği seride her biri alanlarında uzman başarılı isimler yer alıyor. Video serimize Elidor Türkiye YouTube sayfasından ve www.kendiyolumuzda.com web sitesinden erişilebiliyor. Hikayelerini gençlerle paylaşan Senarist, Oyuncu ve Gazeteci Gülse Birsel, Oyuncu Meriç Aral, SosyalBen Vakfı Kurucusu Ece Çiftçi, avukat olmaya hazırlanan başarılı üniversite öğrencisi Emine Yiğci, İllüstratör Dilara Gevrek, ülkemizin dünya şampiyonu ilk milli atleti Mizgin Ay ve Unilever Pazarlama Direktörü Göze İşcan’a içten teşekkürlerimizi sunuyoruz.”

Genç kadınların sesi: Zeynep Bastık

Unilever Saç Bakım Kategorisi Pazarlama Müdürü Gizem Erbaş, Kendi Yolumuzda projesine önemli katkılardan birinin de Müzisyen Zeynep Bastık’tan geldiğini dile getirerek, “Elidor’un marka elçisi olarak Zeynep Bastık’ın projeye özel olarak yazıp söylediği Kendi Yolumuzda şarkısı, genç kadınlar için kısa zamanda simgesel bir değere dönüştü. Kendi Yolumuzda video klibinin yayınlandığı mecralarda yorumlara ayrılan tüm bölümler genç kadınlara dayanışma içerisinde olabilecekleri alanlar açtı.” sözleriyle Bastık’a teşekkürlerini iletti.

Gizem Erbaş

Unilever Saç Bakım Kategorisi Pazarlama Müdürü

 

Bu yazı ilk kez Campaign Türkiye’nin 114. sayısında yayımlanmıştır.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.