“El Sıkışma” örnekleri

Sizlerle Nisan ayında gerçekleşen iki önemli etkinlik hakkında bilgi paylaşmak istiyorum.

RVD’nin de destek verdiği İletişim ve Medya İlişkileri Yönetiminde Sektörler Arası İşbirliği  Platformu tarafından, kamuoyunun doğru bilgi ve habere ulaşmasında, kendi sorumluluklarını azami ölçüde yerine getirmek ve bu amaçla en yüksek anlayış ve işbirliği içinde sağlıklı bir iş modeli oluşturmak amacıyla hazırlanan  “İletişim ve Medya İlişkileri Yönetimi – Mesleki İlkeler Kılavuzu” 9 Nisan 2016 tarihinde, Ekonomi Gazetecileri Derneği’nin düzenlediği Kartepe Ekonomi Zirvesi’nde açıklandı.  Üzerinde titizlikle çalışılan mesleki ilkeler sunuldu ve örnek bir ‘işbirliği modeli’nde mutabık kalındı. Zirvede tüm gün boyunca görüşülen iş modelinin, birkaç öneri ile geliştirilerek en kısa zamanda imzalanmasına ve iletişim planının hayata geçirilmesine karar verildi.

RVD de en kısa zamanda konuyla ilgili detay bilgileri üyelerine aktaracak. Sektör kuralları, iş yaşamı kuralları gibi konuların gelişmesinin ilk fişeği oluyor. Adabı Muaşeret gibi bir şeyi sektörlerde de görmek mutluluk verir.

13 Nisan 2016 tarihinde, İstanbul Ticaret Üniversitesi İletişim Fakültesi’nin düzenlediği “Reklamda Yeni Düzenlemeler, Sorunlar ve Çözüm Önerileri Çalıştayı” gerçekleştirildi. Gıda Reklamları, Çocuk ve Obezite, Karşılaştırmalı Reklamlar ve Dijital Reklam, Sorunlar ve Çözümler konularında Reklam Kurulu, RTÜK, RÖK, RVD ve RD temsilcilerinin görüşlerini bildirdiği oturumların başkanlığını İletişim Fakültesi’nin değerli öğretim üyeleri yaptı.

Kamu kurumları, akademisyenler ve özel sektörün bir araya gelerek yaptığı görüş alışverişi sonrası, üniversitenin liderliğinde tüm tarafları kapsayan çalışma grupları oluşturularak, ilgili konulara ilişkin detaylı çalışma yapılmasına karar verildi ve kapanış bildirgesi taraflarla paylaşılmak üzere hazırlandı.

Bu toplantının, “yumruk sıkarsanız, el sıkışamazsınız” mesajımızın verimli hale dönüşmüş ve tarafların gönülden el sıkıştığı bir toplantı olması nedeniyle, organize edenlere teşekkür ediyoruz.

 

Ahmet Pura

RVD Başkanı

 

Bu yazı Campaign Türkiye Mayıs 2016 sayısında yer almaktadır.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.