Ekolojik ve hidrolik Bitcoin madenciliği ile okyanuslara yardım edin

15 yıldır The Tara Foundation, okyanuslarda iklim değişikliğinin etkisini incelemek için dünya çapında çalışmalar düzenliyor. Ancak bilimsel araştırmalarına devam etmek isteyen dernek büyük bir sorunla karşı karşıya: finansmanı. FF Creative Community Los Angeles, New York, Şangay ve Paris’in kurucuları Fred ve Farid de, “Ocean Miner” adlı bir cihaz tasarlayarak, okyanus araştırmalarını finanse etmeyi ve aynı zamanda insanların okyanusun desteğe ihtiyacı olduğunu bilmelerini sağlamayı düşünmüşler. Bunun için de, ekolojik ve hidrolik Bitcoin madenciliği sistemi tasarlayıp geliştirdiler.

 

Fransa’nın Brittany kentinde, Morbihan Körfezi’nde bir hidrolik türbin kuruldu ve bu türbin, görevi “madencilik” olan bir bilgisayara bağlandı, blockchain’in bilgisayar ağına katılarak bitcoin çıkarıldı. Böylece kurulan bu sistem, vakıf için ekolojik ve özerk bir şekilde fon sağlıyor.

Türbin deniz dalgalarından sağladığı enerjiyi elektrik enerjisine dönüştürüyor. Bitcoin madenciliği için çalışan, türbine bağlı bir bilgisayar, bir Bitcoin marjı yaratıyor ve tasarlanan bu dijital para daha sonra Euro’ya dönüştürülebiliyor. Bu sayede de okyanus araştırmalarına destek olunabiliyor.

Finansal bakış açısının ötesinde, cihaz ayda 200 € üretecek ama esas amaç The Tara Foundation’ın medyada bir yer edinip, dikkat çekmesi. Bitcoin ve daha genel olarak blockchain sistemleri insanların merak ettiği ve konuştuğu konular. Böyle bir sistemi kurarak vakıf, insanların dikkatini çekmeyi amaçlıyor.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.