Ekici, yeni yıla ‘Lokum Kıvamı’nda başladı

Peynir markası Ekici, yenilenen ambalajını yeni reklam filmi ile birlikte yeni yılın ilk haftalarında tüketicilerle buluşturdu. Reklam filminde mutfak alışverişini üstlenen kişinin satın alma tercihlerinin ailenin diğer fertleri üzerinde bıraktığı etkiyi mizahi bir dille anlatan Ekici, “Gerek yok rol yapmaya Ekici’yi koy sofraya” sloganıyla dikkat çekiyor.

 

1957 yılından bu yana peynir üretimi yapan Ekici, stratejik bir karar vererek, raflarda dikkat çekici ve ayrışan bir görünüm kazanmak amacıyla ambalaj değişikliğine gitti, ve yine bu hedef doğrultusunda ‘Peynirdir işi’ kuşağını kaldırarak, yazı fontunu daha rahat okunabilir ve görünebilir bir forma getirdi.

Yeni logosu ve ambalajıyla daha modern bir görünüm yakalayan Ekici, yeni imajını tanıttığı reklam filminde ailedeki mutfak alışverişini üstlenen kişinin satın alma davranışının ailenin diğer fertleri üzerinde bıraktığı etkiyi mizahi bir dille anlatıyor. Tansu Bey’in aslında hiç beğenmediği peyniri kayınvalidesini kırmamak için beğenmiş rolü yaparken gösterdiği performans Ekici tarafından lokum kıvamında gerçek peynirle ödüllendirildiği reklam ile Ekici, hedef kitlesine elindekiyle yetinmek yerine aslında daha iyisine ulaşabilecekleri mesajını iletiyor.


Künye

Reklamveren: Ekici Peynir
Marka ve Strateji Danışmanlığı: Communication Partner/Kerem Ayırtman
Reklam Ajansı: Tazefikir
Ajans Başkanı: Çağlar Gözüaçık
Müşteri İlişkileri: Simla Pala, Fulden Kartaldoğan
Yaratıcı Grup: Cem Çetin, Sadık Sakin
Ajans Prodüktörü: Tamer Gültekin
Yönetmen: Nadir Bekar

 

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.