Egos’tan içinizdeki şekilciyi canlandıran kampanya

Kişisel bakım markası Egos; “İçindeki şekilciyi sev ve onu Egos’la besle” sloganı ile gençlere sesleniyor.

YouTube’da, Egos ile Şekilcilik kanalı üzerinden başlayan kampanya; Egos ürünleri kullanarak yapılan farklı saç şekillerini, internet fenomenleri ve vlogger’lar aracılığı ile anlatıyor. Marka; hem platform adı hem de sloganda yer alan “Şekilcilik” kelimesi ile ürün rasyoneli ve faydasına gönderme yaparken, gençlerin içindeki özgün olma ve kendi tarzını yaratma duygusuna atıfta bulunuyor.

Egos; bu kelime ile hem gençlik pazarında ayrışmayı hem de gençler arasındaki pozitif ve eğlenceli duruşunu öne çıkarmayı hedefliyor. ‘’Gençlerin; nasıl göründükleri, nasıl giyindikleri kendilerini iyi hissetmelerinde büyük rol oynuyor. Saçlarını da bu görünümün en önemli parçası olarak tanımlıyorlar. Sıradan bir kıyafet giyse bile saçı güzel şekillendirilmiş olan gençler kendini daha rahat, özgüvenli ve cool hissediyor’’ iç görüsünden yola çıkan kampanya, dijital dünyanın dinamiklerine uygun bir konseptle gençlere ulaşmayı hedefliyor.

Egos; sadece ürünlerini anlatmakla kalmıyor. Eğlenceli ve ilgi çekici içerikleri, gençlerin severek takip ettikleri Youtube vlogger’ları aracılığı ile hayata geçiriyor ve gençlerin beğenisine sunuyor. “İçindeki şekilciyi sev ve onu Egos’la besle” sloganını kullanan kampanyanın reklam hatırlanma oranı %40,7 oldu. Egos; kampanyanın ilk ayağında daha önce karşılaşılmayan bir rekora imza atarak, satın alma eğiliminde %20.5’e ulaştı.

Künye:

Reklamveren Eczacıbaşı – Egos

Reklamveren Temsilcileri Aslı Biçer, Gözde Korkmaz

Yaratıcı Ajans YouthWorks

Ajans Başkanı Serhat Gürcü

Yaratıcı Ekip Yağız Patan, Rüya Ögü, Ceren İçdem, Konuralp Arslan, Tuğba Karaman

Müşteri İlişkileri Ekibi Seden Gürcü, Eray Olguner, İrem Pusal

Dijital Ekip Sera Aktüre, İzlem Türker, Dilara Mataracı

Stratejik Planlama Ekibi Mert Soyal

Prodüksiyon Şirketi Profabrika

 

Post Prodüksiyon Profabrika & Gorilla Styles

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.